Frankfurt i Union slaví tři body. Čvančara dal dvě branky, favorité na titul vyhráli

Útočník Tomáš Čvančara při premiéře v německé fotbalové lize dvakrát skóroval za Mönchengladbachu do sítě Augsburgu. V nastavení z penalty vyrovnal na konečných 4:4. Další český debutant v soutěži Václav Černý přihrál na první gól Wolfsburgu, který zdolal nováčka Heidenheim 2:0. Radovali se i oba favorité, Bayern a Dortmund získali tři body. V neděli zase slavil Frankfurt s Unionem.

Leverkusen v úvodním kole porazil vítěze německého Superpoháru Lipsko 3:2. Adam Hložek nastoupil za vítěze v 89. minutě, nová brankářská posila Bayeru Matěj Kovář zůstal na lavičce. Útočník Patrick Schick se zotavuje po operaci.

Osmigólovou přestřelku v Augsburgu odstartoval ve 13. minutě obránce Mönchengladbachu Itakura hlavičkou po rohu. Čvančara zvýšil na 2:0, když si šikovně naběhl na Weiglovu přihrávku a z hranice malého vápna překonal brankáře Dahmena tvrdou střelou na přední tyč.

Augsburg téměř okamžitě snížil zásluhou Rexhbecaje, ale v 37. minutě vrátil hostům dvougólové vedení Ngoumou. Domácí odpověděli brankami Bauera a Michela, který vyrovnal z penalty v nastavení prvního poločasu.

V 76. minutě šel Augsburg dokonce do vedení, když se prosadil Vargas. Stejný hráč v nastavení fauloval ve vápně Borgese Sanchese a Čvančara z penalty v 97. minutě zařídil remízu.

Vítězný gól Leverkusenu dal v 64. minutě Wirtz, který zvýšil na 3:1 parádním obloučkem, jímž přehodil gólmana Blaswiche po centru autora první branky Frimponga. Lipskou už jen snížilo zásluhou své nové posily Opendy.

Heidenheim v prvním bundesligovém zápase v historii klubu neuspěl. Černý si připsal gólovou asistenci už v šesté minutě, kdy poslal míč z pravé strany do malého vápna Windovi. Dánský útočník obstaral v 27. minutě i druhou branku po podobné akci, kterou rozjel Černý a centroval tentokrát Svanberg.

Freiburg zvítězil na hřišti Hoffenheimu 2:1. Pavel Kadeřábek odehrál za domácí celé utkání.

Fotbalisté Bayernu Mnichov zahájili úspěšně cestu za 12. titulem v řadě, v úvodním kole německé ligy zvítězili 4:0 na hřišti Brém. Českého brankáře Jiřího Pavlenku překonali ve čtvrté a 90. minutě Leroy Sané, v 75. minutě Harry Kane a pojistku přidal v nastavení Mathys Tel.

Hvězdná letní posila Kane se prosadil tečovanou střelou z hranice vápna a poprvé skóroval po přestupu z Tottenhamu. Bayern neprohrál s dnešním soupeřem 28. soutěžní duel v řadě a částečně napravil porážku ze souboje o německý Superpohár s Lipskem (0:3).

Brémy naopak prohrály i druhý zápas v sezoně, minulý týden podlehly v Německém poháru třetiligové Viktorii Kolín nad Rýnem.

Union bude poprvé v historii hrát Ligu mistrů, tým z Berlína proto přivedl velké množství posil, ty největší v podobě Gosense a Vollanda ale začaly zápas proti Mohuči na lavičce. Nejvíce se blýskl Behrens, který se třikrát prosadil hlavou.

Vstřelit "hlavičkový hattrick" se dvaatřicetiletému německému útočníkovi podařilo jako prvnímu od sezony 2004/05, kdy se začaly zaznamenávat detailní statistiky ze zápasů. Poprvé se Behrens trefil již v první minutě, druhou branku přidal o osm minut později.

Po změně stran se hostům povedlo snížit díky Caciho střele z voleje, Behrens však záhy završil hattrick a v samém závěru zápasu po přihrávce střídajícího Vollanda uzavřel skóre Pantovič.

Německá fotbalová liga - 1. kolo:

Brémy - Bayern Mnichov 0:4

Branky: 4. a 90. Sané, 75. Kane, 90.+4 Tel).

Augsburg - Mönchengladbach 4:4

Branky: 29. Rexhbecaj, 41. Bauer, 45.+6 Michel z pen., 76. Vargas - 27. a 90.+7 z pen. Čvančara, 15. Itakura, 37. Ngoumou

Hoffenheim - Freiburg 1:2

Branky: 51. Kabak - 39. vlastní Szalai, 45.+3 Sallai

Leverkusen - Lipsko 3:2

Branky: 24. Frimpong, 35. Tah, 64. Wirtz - 40. Olmo, 71. Openda

Stuttgart - Bochum 5:0

Branky: 18. a 77. Guirassy, 60. a 67. Silas, 38. Zagadou

Wolfsburg - Heidenheim 2:0

Branky: 6. a 27. Wind