Barcelona se natrápila, ale bere tři body, Sevilla nestačila v přestřelce na nováčka

Hráči Realu Madrid zvítězili ve druhém kole španělské ligy na hřišti Almeríe 3:1. Dvě branky a asistenci si připsal Jude Bellingham, který přišel v létě z Dortmundu za více než 100 milionů eur. V úvodních dvou ligových zápasech zaznamenal dvacetiletý anglický záložník tři branky a jednu asistenci. Stejně produktivní byli při vstupu do La Ligy v minulosti pouze Wesley Sneijder a Múnir El Hamadúí. V neděli se Barcelona dlouho trápila, ale nakonec sebrala všechny tři body.

Almería šla sice rychle do vedení, když se po brejku hlavou prosadil Arribas. "Bílý balet" však stihl vyrovnat ještě v úvodní dvacetiminutovce. Po skrumáži ve vápně se nejlépe zorientoval Bellingham a umístěnou střelou překonal brankáře Maximiana. Vedení Realu zařídil stejný hráč v druhém poločase, kdy ho ve vápně našel přesným centrem Kroos a anglický záložník se prosadil hlavou. Bellingham pak završil svůj výkon asistencí na branku Viníciuse Júniora v 73. minutě.

Ikonický Camp Nou je v současné době v přestavbě, poprvé od roku 1957 tak Barcelona odehrála domácí zápas na jiném stadionu. Svěřencům kouče Xaviho se na Olympijském stadionu proti Cádizu i přes velkou převahu dlouho nedařilo skórovat. První branku vstřelila Barcelona až v 82. minutě, kdy se po Gündoganově přihrávce prosadil Pedri.

V samém závěru pak "Blaugrana" potvrdila vítězství. Lewandowski prodloužil centr na Torrese, který po samostatném úniku překonal Ledesmu.

Girona po remíze v úvodním kole na hřišti San Sebastianu porazila Getafe jednoznačně 3:0, dva góly dal Stuani. Uruguayský útočník se stal prvním hráčem Girony, který ve španělské lize nastřílel 50 gólů.

Fotbalisté Sevilly v druhém kole španělské ligy prohráli 3:4 na hřišti nováčka Alavésu. Andaluský celek po porážce v úvodním ligovém zápase s Valencií a souboji o evropský Superpohár s Manchesterem City neuspěl ani ve třetím soutěžním utkání v sezoně.

Sevilla dokázala odpovědět na Riojův vedoucí gól a v 41. minutě po Abqarově vlastní brance a Lamelově trefě skóre otočila. Ještě do pauzy ale srovnal Duarte a po změně stran rozhodl dvěma brankami útočník García. V nastavení už jen snížil Mir.

Alavés - FC Sevilla 4:3

Branky: 54. a 59. García, 7. Rioja, 44. Duarte - 15. vlastní Abqar, 41. Lamela, 90.+7 Mir