Hradec bude muset nahradit oporu zadních řad. Gabriela čeká přesun do dánské Superligy

Hradec bude muset nahradit oporu zadních řad. Gabriela čeká přesun do dánské Superligy
OBSAHUJE VIDEO

"Styl Hradce mě baví," vyprávěl nedlouho po výhře nad Zlínem Adam Gabriel. Tou dobou ještě možná netušil, že o pár dní později bude mít před sebou premiérové zahraniční angažmá kariéry.

Dvaadvacetiletý krajní bek má podle informací serveru infotbal.cz namířeno do Midtjyllandu, který ho dlouhodobě sledoval na základě dat a rozhodl se realizovat obchod po pěti zápasech nového soutěžního ročníku 2023/2024.

Potomek exreprezentanta a čtyřnásobného šampiona ligy Petra Gabriela, jehož dvojče Šimon naposledy hrál za Jihlavu, už odcestoval na sever Starého kontinentu, kde ho čeká zdravotní prohlídka.

"Votroky" tak odchovanec letenského "S" opouští po jednatřiceti ligových soubojích a třech gólech, s tím, že v MCH Areně na něj má čekat pětiletý kontrakt až do 30. června 2028.

Přestup však s dánskou stranou nerealizuje Hradec, nýbrž jeho bývalý zaměstnavatel Sparta, jež měla v dohodě zakotveno předkupní právo. Cena by se mohla vyšplhat téměř na milion eur, čili okolo 20 milionů korun a nějaké ty miliony čekají i na hradeckou značku.

Podle hráčova agenta Pavla Pasky jde o další milník v kariéře nadějného Gabriela, jenž skvěle zvládl mistrovství Evropy do jednadvaceti let a velmi dobré reference na něj jdou i z východních Čech. Manažer, jehož komentář získal iSport.cz, věří, že bude v Midtjyllandu pokračovat ve vzestupu a očekává další výrazný posun.

Thomasem Thomasbergem vedený Midtjylland, který o víkendu těsně podlehl Brøndby, je po úvodních pěti kolech dánské Superligy na čtvrté pozici. V play-off Evropské konferenční ligy narazí na Legii Varšava.

Pátá zahraniční zastávka v páté zemi? Vaclík má nahradit v Massachusetts přestupový cíl Chelsea