Suchopárkova nominace na Slovensko a Island obsahuje 6 sparťanů i nováčka Kabonga z Podbrezové

Suchopárkova nominace na Slovensko a Island obsahuje 6 sparťanů i nováčka Kabonga z Podbrezové
OBSAHUJE VIDEO

Reprezentační tým do 21 let vstupuje do nové etapy, jejímž cílem je kvalifikace na příští mistrovství Evropy na Slovensku v roce 2025. Právě s hostitelskou zemí příštího šampionátu se „Lvíčata“ utkají ve svém premiérovém vystoupení v přípravném utkání 7. září v Uherském Hradišti v přípravném utkání. O pět dní později začne již naostro kvalifikační cyklus duelem na Islandu.

Stavěli jsme barák od střechy a všechno nám spadlo. Majitel na nás ale nijak netlačil, prohlásil Zápotočný. Jak to vypadá s posilou ze Šachtaru?

Trenér Jan Suchopárek na dvojzápas proti Slovensku a Islandu povolal také šest hráčů, kteří se představili na červnovém mistrovství Evropy v Gruzii.

V kádru nechybí obránce Martin Vitík, záložníci Kryštof Daněk, Matěj Jurásek a Adam Karabec s útočníky Danielem Filou a Václavem Sejkem. Vitík s Karabcem už na svém kontě mají také účast na evropském šampionátu v roce 2021 na Slovinsku a nyní vstupují už do třetího kvalifikačního cyklu „21“. V aktuálním výběru chybí například zraněný David Pech, který se také v létě představil na ME.

Trenér Suchopárek jinak staví nový tým, do nějž spadají hráči narození v roce 2002 a mladší. V předchozím cyklu si po jednom startu v jednadvacítce připsali také obránci Martin Suchomel s Patrikem Vydrou, záložník Jakub Křišťan a útočník Filip Vecheta.

Posledně jmenovaný forvard 1. FC Slovácko se nyní může těšit na duel proti Slovensku ve „svém“ Uherském Hradišti. Brankáři Lukáš Horníček a Adam Stejskal se také v týmu „Lvíčat“ v minulosti objevili, ale na zápasovou premiéru čekají.

Ve 23členném kádru se objevují také krajánci. Kromě zmíněných brankářů Horníčka a Stejskala, kteří hájí barvy portugalské Bragy a rakouského Innsbrucku, se nyní dostalo na záložníka Lukáše Ambrose z německého Wolfsburgu a útočníka Christopha Kabonga. Ten hostuje ve slovenské Podbrezové z belgického Lommelu a v letošní sezoně má bilanci pěti odehraných zápasů a dvou vstřelených branek.

Duel proti Slovensku v Uherském Hradišti je posledním herním testem před začátkem blížící se kvalifikace o postup na mistrovství Evropy, které hostí právě Slovensko. „Lvíčata“ v základní skupině kromě zmíněného Islandu narazí ještě na Dánsko, Wales a Litvu.

Na šampionát postoupí přímo vítězové devíti kvalifikačních skupin a tři nejlepší týmy z druhých míst. Dalších šest mužstev z druhých pozic zamíří do baráže, v níž se utkají standardním vyřazovacím způsobem o poslední tři volné pozice.

Česká reprezentace bude v kvalifikaci usilovat o třetí postup na ME za sebou.

Nominace české reprezentace do 21 let na přípravné utkání se Slovenskem

(7. září v Uherském Hradišti) a zápas kvalifikace mistrovství Evropy na Islandu (12. září v Reykjavíku):

Post Jméno a příjmení Klub Počet startů Branky
Brankáři Lukáš Horníček Braga 0 0
  Matyáš Vágner Vlašim 0 0
  Adam Stejskal Tirol 0 0
Obránci Denis Halinský Pardubice 0 0
  Štěpán Chaloupek Teplice 0 0
  Albert Labík Vlašim 0 0
  Filip Prebsl Liberec 0 0
  Martin Suchomel Mladá Boleslav 0 0
  Martin Vitík Sparta Praha 15 2
  Patrik Vydra Sparta Praha 1 0
Záložníci Lukáš Ambros Wolfsburg 0 0
  Sebastian Boháč Karviná 0 0
  Michal Černák Jablonec 0 0
  Kryštof Daněk Sparta Praha 13 2
  Matěj Jurásek Slavia Praha 4 0
  Adam Karabec Sparta Praha 17 4
  Daniel Kaštánek Sparta Praha 0 0
  Jakub Křišťan Teplice 1 0
  David Tkáč Zlín 0 0
Útočníci Daniel Fila Teplice 12 5
  Christophe Kabongo Podbrezová 0 0
  Václav Sejk Sparta Praha 15 6
  Filip Vecheta Slovácko 1 0

 

Druholigoví hráči z velkoklubů? Štace v Salcburku, Manchesteru United i Interu