Brno poprvé ukázalo sedmnáctiletou naději Tomana. Podle Polácha potřebuje zvládnout přechod do dospělého fotbalu

Brno poprvé ukázalo sedmnáctiletou naději Tomana. Podle Polácha potřebuje zvládnout přechod do dospělého fotbalu
OBSAHUJE VIDEO

Druholigová Zbrojovka má za sebou poklidný postup do třetího kola MOL Cupu, když dokázala jednoznačně vyplenit Vsetín (0:4).

Soutěžní debut za áčko si díky kouči Luďku Klusáčkovi odbyl teprve sedmnáctiletý teenager Zdeněk Toman, jenž v rámci úspěšného pohárového střetu absolvoval kompletních devadesát minut.

Nadějný obránce možná mohl jít do ostré akce i dříve. To by si však v přípravě proti Púchovu nesměl přetrhnout vazy v kotníku, což ho z provozu vyřadilo na měsíc a půl.

"Jsem rád, že už zase naskakuju do zápasů," líčil nedlouho po závěrečném hvizdu mladý obránce, který stihl před prvním startem v áčku také dvakrát pomoci dorosteneckému mužstvu.

Svou premiéru hodnotil kladně. "V rámci možností jsem podal dobrý výkon, i týmový výkon byl dobrý. S premiérou jsem spokojený," hlásil talent.

To, že byl vidět i mimo defenzivní úkoly, dokládá také skutečnost, že měl prsty hned ve dvou vstřelených brankách Brna. Ve fotbale se však druhé asistence nepočítají...

"Trenéři mi říkali, ať hraju svou hru, co v dorostu. Toho jsem se snažil držet. Podporovat útok, stahovat se do středu hřiště," informoval mládežnický reprezentant Česka, jenž by si přál, aby to tam jeho spoluhráčům padalo jak ve F:NL, tak v dalším kole MOl Cupu.

Adaptaci v prvním týmu Zbrojovky mu ulehčuje i přítomnost asistenta Tomáše Polácha, který ho vedl v mládeži a výborně ho zná. "Dobře nás stmelil s kabinou a v začátcích nám hodně pomohl," dodal Toman.

Podle zmíněného Polácha je jeho současná výkonnost výborná a to, že patří do užšího kádru reprezentace do 19 let, rozhodně není náhoda. Exligový klub by v něm dle jeho slov mohl najít budoucí oporu.

"Je potřeba, aby zvládl přechod do dospělého fotbalu. Ve středu se, byť proti diviznímu soupeři, potvrdilo, že je to hráč, který nám může pomoci," uzavřel člen trenérského štábu.

Zbrojovka, jež aktuálně táhne šňůru pěti výher v řadě, narazí 2. září před domácím publikem na Varnsdorf. Dočká se Toman velké premiéry také ve F:NL?

Kameník o Vyškovu: Klukům klademe na srdce, aby spekulace nevnímali. Start soutěže nám vyšel