Review: Arsenal - Manchester United. Gunners rozhodli šlágr proti Rudým ďáblům až v nastavení

Fotbalisté Arsenalu zvítězili ve šlágru čtvrtého kola Premier League před domácími příznivci 3:1 nad Manchesterem United. Herní převahu Kanonýrů sice narušil skvěle vyřešený protiútok Marcuse Rashforda ze 27. minuty, domácí se však nezalekli a bleskurychle zareagovali, když se trefil Martin Ödegaard. Londýňané byli lepším týmem i po zbytek duelu, což se do skóre promítlo v nastavení druhé půle. To se po rohovém kopu opřel do míče Declan Rice a svoji vysokou přestupní cenovku, atakující 100 milionů liber, poprvé splatil také vstřelenou brankou, která se nakonec ukázala jako vítězná.

Arsenal - Manchester United 3:1

Branky: 28. Ødegaard, 90+6. Rice, 90+11. Gabriel Jesus - 27. Rashford

United prohrávali v minulém kole s Nottinghamem po čtyřech minutách hry o dvě branky, nakonec však především díky Brunovi Fernandesovi oslavili druhou výhru v ročníku. Arsenal na Fulham ztrácel o gól dokonce už po odehrané minutě, do vítězného konce ale na rozdíl od Rudých ďáblů zápas nedovedl. Ve vzájemném souboji ovšem byli Kanonýři favorité a mohl je motivovat i fakt, že Manchester je porazil v lize na Emirates Stadium naposledy v roce 2017.

Do první velké šance se ve 13. minutě dostali Gunners. Kai Havertz ale ve vápně netrefil balon a ten nakonec bránící hráči odklidili do zámezí. O šest minut později se k hlavičce po rohovém kopu dostal Rice. Jeho pokus však mířil nad horní tyč. Na druhé straně se ve 27. minutě mohli radovat hosté. Rashford se po rychlém brejku dobře uvolnil v pokutovém území a s pomocí pravé tyče dopravil balon do brány. Již o minutu později ale bylo vyrovnáno. Pohlednou akci zakončil střelou z první Ödegaard. Pět minut před koncem prvního dějství to Rashford zkoušel znovu, ale tentokrát jeho pokus minul cíl o několik metrů.

Po změně stran se v 54. minutě dostali do šance svěřenci trenéra Erika ten Haga, ale ani střela Anthonyho Martiala, ani Rashfordova dorážka síť nerozvlnila. V 59. minutě poslal Aaron Wan-Bissaka ve vápně k zemi Havertze, po konzultaci s videorozhodčím se však penalta nekopala. O 10 minut později si mohl Arsenal vzít vedení zpět, jenže šance Gabriela Martinelliho skončila těsně vedle pravé tyče. Minutu před koncem základní hrací doby dostal míč do sítě Alejandro Garnacho, ale jeho branka byla po chvíli odvolána kvůli ofsajdu. V nastaveném čase tak o vítězství Londýňanů rozhodl gólem po rohovém kopu Rice, na něhož navázal ve 101. minutě hry Gabriel Jesus.

Arsenal tak získal tři body. Další zápas jej čeká 16. září proti Evertonu, United se ve stejný den střetnou s Brightonem.