Nejlepší střelec v historii domácího poháru potřeboval na 2 góly jen 61 vteřin. Jablonec Chramostu vyměnit nechce

Nejlepší střelec v historii domácího poháru potřeboval na 2 góly jen 61 vteřin. Jablonec Chramostu vyměnit nechce

Hlavní trenér Jablonce Radoslav Látal se konečně dočkal na své nové severočeské misi první soutěžní výhry. Zelenobílí na půdě třetiligové Admiry Prahy splnili úkol (1:5) a zaťukali na bránu třetího kola MOL Cupu.

Dvěma rychlými trefami pomohl k hladkému triumfu na půdě účastníka ČFL nejlepší střelec v historii domácího poháru Jan Chramosta, který už je celkově na jednatřiceti gólech.

Z aktuální klubové adresy by navíc v rozběhlém ročníku prchat neměl. "Jsem rád, že jsme taky dostali do hry Chramostu, protože už jsem zase někde četl, že ho chceme vyměnit, což není pravda. Dal dva góly, chytil se a věřím, že nám pomůže už v derby,“ smetl ze stolu mediální spekulace ohledně jeho údajného návratu do Bohemians 1905 sám kouč, jehož vyjádření nabídl web fkjablonec.cz.

Zkušený Chramosta se zapsal do střelecké listiny dvakrát během 61 vteřin, což je i jeho osobní rekord. Pohárová výhra je podle něj důležitá i z toho důvodu, že může jít o bod, od kterého se mužstvo odrazí.

Jan Chramosta v této ligové sezoně:

Minuty: 271
Góly: 0
Asistence: 0
Střely: 9
Střely na bránu: 2
Přihrávky do gólové šance. 2

"Výsledky nebyly dobré a už bylo načase vyhrát. Teď budeme mít klid na práci a pak se musíme dobře připravit na Liberec," připomněl nejbližší program v podobě podještědského derby dvaatřicetiletý forvard ze Střelnice.

Ten toho v dosavadním průběhu FORTUNA:LIGY neodehrál až tak moc. Z úvodních sedmi kol si zahrál pětkrát, v základní sestavě byl jen třikrát a dohromady strávil na hřištích 271 minut, s tím, že dosud neskóroval, což je oproti jeho 15 brankám z minulého ročníku velký kontrast.

Jak se mu kouše, že pod Látalem zatím dostává znatelně více prostoru letní posila Václav Drchal? "Není to pro mě nic příjemného. Byl jsem zvyklý hrát skoro celý zápas. Trenér chtěl ale něco změnit hlavně po té nepovedené Spartě. Tam jsme to odnesli my zkušenější hráči," uzavřel autor 87 prvoligových gólů, jehož klub je v tabulce předposlední a stále čeká na první tříbodový zisk.

Kde v lize hledat nejpilnější sběratele čistých kont? Ostrava, Uherské Hradiště a pražské Vršovice