Real omlazuje a Modrič s Kroosem budou muset brzy uvolnit místo mladším. Kteří 3 další hráči odejdou s nimi?

Real omlazuje a Modrič s Kroosem budou muset brzy uvolnit místo mladším. Kteří 3 další hráči odejdou s nimi?

Pohádkově znějící nabídky ze Saúdské Arábie letos přistály na stůl také známé dvojici ze středové formace Realu. Jak Toni Kroos (33), tak Luka Modrič (38), je však kvůli pokračování na současné madridské adrese odmítli.

V TOP ligách už zbylo pouze 6 klubů, které v této ligové sezoně jedou výhradně na vítězné vlně

Chorvatský špílmachr s minulostí v Tottenhamu Hotspur je součástí La Ligy již od roku 2012, německý záložník přišel na stejné místo o dva roky později z Bayernu Mnichov. Oba už tedy mají v barvách Bílého baletu něco za sebou.

Žádný příběh ovšem netrvá věčně a nejinak tomu je i v jejich případě. Sportovní list Diario Gol avizuje, že se bude aktuální lídr španělské ligy příští léto loučit právě s tímto velezkušeným tandemem, který je podepsán pod posledními čtyřmi triumfy v Lize mistrů.

Prezident Realu Florentino Pérez jim v posledních letech vždy prodlužoval kontrakt o jednu sezonu, což by mělo skončit právě v červnu 2024.

Modrič v této ligové sezoně: 4 starty, jednou v základu, 131 odehraných minut, žádný gól, žádná asistence
Kroos v této ligové sezoně: 4 starty, jednou v základu, 163 odehraných minut, žádný gól, jedna asistence

Obě ostřílené hvězdy z kádru italského tranéra Carla Ancelottiho se totiž nalézají na užším seznamu pěti hráčů, kteří by měli v rámci omlazovací kúry slavnému San Bernabéu definitivně zamávat.

Ta ostatně už propukla, když do španělské metropole dorazili v posledních dvou letech například Aurélien Tchouaméni (23), Arda Güler (18), Eduardo Camavinga (20) nebo Jude Bellingham (20).

Kromě nich jsou na "černé listině" také další tři borci. Balit kufry si podle posledních zpráv mají také Andriy Lunin, Nacho Fernández a Lucas Vázquez, jenž v tomto ligovém ročníku odehrál jen 14 minut.

Cílem je opětovné vytvoření silného výběru, který bude hrát zásadní roli jak v Primera División, tak v Lize mistrů, jíž královský klub ovládl naposledy v roce 2022. Korunovat by vše mohlo získání Kyliana Mbappého, o čemž už však bylo napsáno několik románů.

V Realu je po více než 90 letech volné číslo 9, v Barce je zase po necelých třech dekádách nevyužitá "desítka"