Ostře sledovaný šlágr mezi Bayernem a Leverkusenem vítěze nepoznal. Čvančara vystřelil Gladbachu remízu

Fotbalisté Leverkusenu ve šlágru 4. kola německé Bundesligy remizovali 2:2 na hřišti obhájců titulu Bayernu Mnichov. V souboji dvou dosud stoprocentních týmů zařídil hostům bod ve čtvrté minutě nastavení z penalty Palacios. U vyrovnávací trefy byl i střídající reprezentační útočník Adam Hložek, jenž přišel na hřiště v 90. minutě. Jeho spoluhráč Matěj Kovář se do brány Leverkusenu opět nedostal. Dortmund otočil utkání s Freiburgem na konečných 2:4. V závěru zápasu o výhře Borussie rozhodl Reus s Hummelsem. Pavel Kadeřábek i Jiří Pavlenka odehráli celé utkání za Hoffenheim, respektive Brémy. Václav Černý proseděl zápas Wolfsburgu na lavici. Tomáš Čvačara v dalším divokém utkání Gladbachu nejprve nedal penaltu, poté ale vystřelil svému týmu alespoň remízu 3:3. Gladbach utkání s Darmstadtem otáčel z 3:0.

Oba celky zůstanou v čele i po dohrání kompletního kola. První příčku drží Leverkusen díky lepšímu skóre. Zápas gólově otevřel v sedmé minutě domácí útočník Kane, který si našel tečovaný centr z rohového kopu a na zadní tyči se hlavou nezmýlil. Anglický kanonýr dal 300. branku v profesionální kariéře, na jubilejní trefu potřeboval 505 zápasů. V dresu Bayernu se po letním přestupu z Tottenhamu prosadil počtvrté. V 24. minutě srovnal precizní střelou z přímého kopu obránce Grimaldo.

V dalším průběhu atraktivního duelu měly oba celky spoustu šancí na další góly. Bayern se přiblížil vítězství v 86. minutě po Goretzkově zásahu, chvíli předtím trefil na druhé straně Wirtz tyč. V nastavení ale Davies zfauloval v pokutovém území Hofmanna a nařízenou penaltu proměnil Palacios, ačkoliv Ulreich vystihl směr střely. Leverkusen neprohrál s bavorským velkoklubem podruhé za sebou a potřetí z posledních čtyř vzájemných ligových střetnutí.

Dortmund v německé fotbalové lize otočil vývoj utkání a na hřišti Freiburgu zvítězil 4:2. Dvěma brankami k tomu přispěl střední obránce Mats Hummels. Útočník Stuttgartu Serhou Guirassy hattrickem sestřelil Mohuč. Dortmund se ve Freiburgu dostal do vedení jako první, v 11. minutě se tvrdou hlavičkou z rohu poprvé v utkání prosadil Hummels. Když už to vypadalo, že hosté půjdou do kabin s jednobrankovým vedením, Freiburg v nastavení prvního poločasu dvakrát skóroval. Jako první se trefil Höler a čtyři minuty po něm Höfler.

Borussia do druhého dějství vstoupila s vervou a odměnou jí bylo vyrovnání Malena po necelé hodině hry. Osm minut před koncem řádné hrací doby byl na domácí straně vyloučen střelec druhého gólu Höfler za tvrdé šlápnutí na Sabitzera. Hosté přesilovku využili po šesti minutách, když se podruhé v zápase prosadil Hummels po standardní situaci, kterou měl na starosti střídající Reus. Stejný hráč přidal v nastavení čtvrtý gól Dortmundu. Hummels se ve věku 34 let a 274 dní stal nejstarším hráčem, který kdy v dresu BVB vstřelil v jednom ligovém zápase dvě branky. Překonal Franka Milla (34 let a 33 dní).

Hoffenheim zvítězil 3:1 v Kolíně nad Rýnem a stejně jako Lipsko, Stuttgart a Wolfsburg ztrácí bod na vedoucí duo Leverkusen, Bayern, které se rozešlo 2:2 v páteční předehrávce. První gól Hoffenheimu vstřelil už ve 2. minutě Kramarič po centru Pavla Kadeřábka a ve 28. minutě zvýšil dalekonosnou střelou Grillitsch. Rakouský fotbalista se dostal na vlastní půlce k míči po vyběhnutí domácího brankáře a těsně před půlkou poslal na opuštěnou branku míč, jenž se do ní na poslední chvíli stočil. Po přestávce přidal třetí gól Beier, za domácí jen snížil Selke.

Guirassy třemi brankami zařídil Stuttgartu venkovní výhru 3:1 na hřišti Mohuče a stal se prvním hráčem v historii VfB, kterému se podařilo vstřelit šest a více gólů v prvních čtyřech ligových kolech. S osmi brankami ze čtyř zápasů se osamostatnil na čele tabulky střelců.

Guinejský reprezentant má třígólový náskok na druhého Winda z Wolfsburgu, jenž dnes otevřel skóre v 12. minutě zápasu proti Unionu Berlín. Berlíňané sice ve 28. minutě srovnali zásluhou Gosense, ale remízový stav platil pouze dvě minuty, když vedení vrátil na stranu Wolfsburgu druhý dánský reprezentant v jeho sestavě Maehle. Alex Král odehrál v dresu hostí celé utkání, naopak Václav Černý za vítěze poprvé od letního přestupu z Enschede strávil 90 minut na lavičce náhradníků.

Heidenheim se dočkal historicky první výhry v německé nejvyšší soutěži. Brémy s brankářem Jiřím Pavlenkou doma porazili 4:2 i přesto, že v utkání ztratili dvoubrankové vedení. Domácí trenér Frank Schmidt zároveň překonal rekord v délce působení v jednom německém klubu. Koučem Heidenheimu je od roku 2007 už 5844 dní, čímž o jeden den překonal Volkera Finkeho, který vedl Freiburg v letech 1991-2007. Heidenheim v minulém kole získal první bod za remízu s Borussií Dortmund a proti Brémám udeřil už v páté minutě Kleindienst, jenž proměnil pokutový kop. Ve 44. minutě bývalý hráč Brém Dinkci zvýšil na 2:0. Werder sice dvougólové manko smazal zásluhou Duksche a Weisera, ale Heindenheim v 68. minutě poslal opět do vedení povedenou střelou Dinkci. Premiérovou bundesligovou výhru pojistil další bývalý hráč Werderu Beste.

Darmstadt o přestávce vedl 3:0 díky brankám Mehlema, Maglicy a Skarkeho. Do druhého poločasu nastoupil Čvančara a hned minutu po pobytu na hrací ploše se dostal do samostatného úniku na branku brankáře Schuhena. Na poslední chvíli mu zabránil v zakončení Maglica, který rukou vychýlil míč z příznivé trajektorie a byl za svůj přestupek vyloučen. K nařízenému pokutovému kopu se postavil Čvančara a jeho nepříliš dobře umístěný pokus brankář Schuhen bez problémů chytil.

V 56. minutě vykřesal první naději hostů Siebatcheu, o 17 minut později po Čvančarově sklepnutí hlavou snížil na rozdíl jednoho gólu Neuhaus a český reprezentant sám za další čtyři minuty srovnal tvrdou ranou zpoza vápna. V lize se prosadil potřetí. Mönchengladbachu se podruhé v historii podařilo dotáhnout třígólové manko. Poprvé to klub dokázal v roce 1979 proti Kolínu nad Rýnem při remíze 4:4. Borussia nicmně v lize ještě nezvítězila a s dvěma body je v tabulce čtrnáctá.

Bundesliga - 4. kolo:

Bayern Mnichov - Leverkusen 2:2

Branky: 7. Kane, 86. Goretzka - 24. Grimaldo, 90.+4 Palacios z pen.

Heidenheim - Brémy 4:2

Branky: 5. Kleindienst z pen., 44. a 68. Dinkci, 76. Beste - 49. Ducksch, 64. Weiser

Darmstadt - Mönchengladbach 3:3

Branky: 8. Mehlem, 10. Maglica, 33. Skarke - 56. Siebatcheu, 74. Neuhaus, 77. Čvančara