Naše mužstvo chce mít nějakou tvář. Myslím si, že to všechny týmy v Česku nemají, hlásí z jihu Čech Skalák

Naše mužstvo chce mít nějakou tvář. Myslím si, že to všechny týmy v Česku nemají, hlásí z jihu Čech Skalák

O jediný úspěch Dynama na olomouckém Andrově stadionu se postaral bývalý záložník Sparty a Mladé Boleslavi Jiří Skalák, jenž zatím po příchodu na jihočeskou půdu odehrál 182 minut čistého času a v základní sestavě trenérů Tomáše Zápotočného a Marka Nikla figuroval teprve podruhé.

Od svého nejnovějšího angažmá v černobílých barvách očekává jednatřicetiletý fotbalista větší herní vytíženost, než jakou měl doteď. Jen připomínáme, že u předešlého klubu z Lokotrans arény figurovalo jeho jméno během celého jara mezi jedenácti vyvolenými pouze jednou a to v lednu.

"Věřím, že se mančaft stabilizuje, herně i výsledkově. A co nejdřív se dostane do střední skupiny, aby byl prostor na to hrát takový fotbal, jaký jsme hráli třeba ve druhém poločase se Sigmoou. Tým chce mít nějakou tvář a myslím si, že to všechny týmy v Česku nemají," nabídl svůj pohled na stránkách dynamocb.cz.

Pokud jde o spokojenost v Budějovicích, cítí se dobře. "Musím říct, že zdraví drží. Ještě je tam znát to, že jsem neměl letní přípravu, ale v repre pauze jsme kvalitně potrénovali a pomohlo mi to. Největší kondici stejně získávám v zápasech. Jinak jsem tady moc spokojený," hlásil.

Skalák vs. FORTUNA:LIGA

Sezony: 8
Zápasy: 150
Góly: 20
Asistence 18

Jeho České Budějovice musely na Hané rozdýchat těsnou prohru 1:2. Sám zkušený křídelník s nezanedbatelnou minulostí na ostrovech však hovořil v tom duchu, že si alespoň bod zasloužily.

I když tým ukázal tvář, nevyšlo to. "Musíme začít venku bodovat, ta série je dlouhá, nevyhrálo se venku už nějakých 11 měsíců. Musí to už přijít. Když budeme hrát takhle kvalitně a odvážně," snažil se povzbudit své spoluhráče Skalák, jenž po dlouhé době odehrál přes 80 minut.

Cestou k úspěchu ve venkovních zápasech je podle něj být na balonu a dostatečně aktivní. Zalézt a jen na něco čekat nejde. Naopak se je třeba víc tlačit do brány a být dravější.

Dynamo to bude moci ukázat poslední zářijový víkend, kdy se představí ve Zlíně. Týden předtím ale ještě před před vlastním publikem přivítá Skalákova bývalého zaměstnavatele z Mladé Boleslavi.

Exreprezentanta tedy bude motivovat nejen případný třetí start v základu, ale i podíl na gólech.

Produktivnějšího borce česká liga nezná. Průměrně se Haraslín podepíše pod sparťanský gól každých 46 minut