Olatunji je monstrum, které podstoupí spoustu náročných soubojů, vyvíjí tlak na obránce a udrží spoustu balónů

Olatunji je monstrum, které podstoupí spoustu náročných soubojů, vyvíjí tlak na obránce a udrží spoustu balónů

Sparta svůj vstup do základní skupiny Evropské ligy zvládla a s kyperským Arisem Limassol (3:2) si na Letné připsala pátý soutěžní triumf v řadě.

Costa přivezl na sparťanskou půdu první nadějné zboží ze své zimbabwské akademie. Probíhá i trenérská stáž

Hlavní trenér vítězů Brian Priske přiznal, že při skládání čtvrteční sestavy bral v úvahu i to, že jeho svěřenci mají před sebou těžkou nedělní bitvu o Prahu v Edenu.

"Když hrajete tři utkání v jednom týdnu, je třeba rozložit síly nejlepším možným způsobem, tedy tak, abychom v každém utkání byli schopni udržet vysokou intenzitu. Sestavu vybíráme takovou, o které jsme přesvědčeni, že může být vítězná. Teď jsme hráli první utkání skupiny, navíc doma, takže získat 3 body bylo opravdu důležité," informoval na pozápasové tiskové konferenci dánský odborník.

Co přesně očekává od největšího derby v zemi? Domácí do něj půjdou po třech vítězstvích v řadě a přesvědčivém vyloupení švýcarské Ženevy.

"Předpokládám, že to bude hezký zápas. Oba týmy mají formu a myslím, že se český fanoušek bude bavit," předpověděl bývalý kouč Antverp.

Trenér Limassolu nikdy neviděl tým s tak vysokými hráči: Je to neuvěřitelné, hráli jsme proti basketbalistům

Na půdě EL tentokráte začal s ofenzivním trojzubcem Lukáš Haraslín, Viktor Olatunji a Jan Kuchta, s tím, že Veljko Birmančevič byl připraven na lavičce náhradníků...

Konkrétně exliberecký Nigerijec Olatunji, jehož střídal ve čtvrtek na Letné Václav Sejk po osmasedmdesáti minutách, by si třetí start v základní sestavě připsat mohl. Proti Slovácku se mu podařilo rozvlnit síť z pozice žolíka a ve čtvrtek připravil třetí trefu Martinu Vitíkovi.

Podle muže zodpovědného za výkony a výsledky nynějšího lídra FORTUNA:LIGY zvládli všichni tři utkání s vedoucím mužstvem kyperské ligy dobře. Haraslín už však podle něj v sezoně absolvoval i lepší chvilky.

"Kuchta se pohyboval ve správných prostorech, opět předvedl vysokou intenzitu a odvedl obrovské penzum práce. Samozřejmě když hodnotíte útočníka, hrají svou roli vstřelené branky. Olatunji je monstrum, podstoupil spoustu náročných soubojů, vyvíjel tlak na obránce a udržel spoustu balónů. Haraslín už odehrál lepší utkání, ale tak to zkrátka ve fotbale bývá," zastal se slovenského reprezentanta.

O tom, jak bude vypadat útočná trojice proti Slavii, zatím nemá úplně jasno ani realizační tým Sparty. "Je moc brzy. Mám nějakou představu, ale rozhodnutí teprve padne," zakončil Priske, jehož mužstvo se ještě do konce září utká v poháru s Líšní a v lize s Viktorií Plzeň.

Krejčímu se spoluhráči smáli, že to má 2+2: Jsem rád, že jsme tak kompatibilní a dokážeme si pomoct více věcmi