První sezona v Championship Hladkému vychází. Čistá konta přibývají a Ipswich Town může hrát o postup

První sezona v Championship Hladkému vychází. Čistá konta přibývají a Ipswich Town může hrát o postup

Bývalý mládežnický reprezentant Václav Hladký už si v minulosti na ostrovech vyzkoušel jak skotskou Premiership, tak nižší anglické soutěže League Two i League One.

Od sezony 2023/2024 je však z dvaatřicetiletého brankáře Ipswiche účastník Championship a co víc - po minulém ročníku, který strávil vesměs na lavičce náhradníků, je z něj aktuálně na Portman Road nezpochybnitelná brankářská jednička.

Bývalý brankář Zbrojovky i Slovanu Liberec hájil tři tyče Ipswiche ve všech sedmi dosavadních utkáních druhé anglické ligy a v soutěži, jež patří k velmi divokým, inkasoval jen sedm branek.

Tento týden se podílel na třech bodech proti Southamptonu čistým kontem a jeho zaměstnavatel se díky třetímu triumfu v řadě probojoval na velmi lichotivé třetí místo (má stejně bodů jako druhý Leicester City a jen o bod méně než vedoucí Preston), což znamená, že může být ve hře o přímý postup do Premier League.

Čtyři hráči, ze kterých budou United vybírat náhradu za odstaveného Sancha

192 centimetrů vysoký brněnský rodák pak díky čtyřem vychytaným nulám se Stoke City, Queens Park Rangers, Sheffieldem Wednesday a právě již zmíněným Saints momentálně patří mezi nejlepší brankáře celé soutěže.

O třetí vychytanou nulu v řadě bude někdejší strážce svatyně St. Mirrenu i Salfordu City, jenž už působí v zahraničí celkem čtyři a půl roku, usilovat předposlední zářijovou sobotu proti dvanáctému Blackburnu Rovers.

Jeho mladý skotský náhradník a odchovanec Manchesteru City Cieran Slicker se mu zatím v týmové hierarchii dívá pouze na záda a jediné dvě dosavadní šance v ročníku dostal v Ligovém poháru.

Dle posledního dění to tedy nevypadá na nic jiného, než prodloužení kontraktu, který mu na současné adrese doběhne 30. června 2024.

Jak se daří hvězdám v Arábii? Ronaldo je nejlepší, sekunduje mu zapomenutý Brazilec