Ligový semafor: Závěr derby jako z MMA, hradecké nadechnutí i rekordní Viktoria

Plzeňská Viktorka se opět ofenzivně odvázala a Miroslav Koubek může společně s týmem slavit rekordní sérii bez ztráty bodu. Vítězný návrat na lavičku Hradce Králové prožil Václav Kotal a jablonecký Radoslav Látal je krok od vyhazovu. Červenou ale dostává závěr pražského derby, který se změnil na poměrně divokou podívanou.

Oranžová – Kotalův vítězný debut

I ve čtvrtém utkání za sebou vstřelili Votroci jediný gól. Zatímco ale v předchozích duelech vždy inkasovali minimálně o branku více a kouč Josef Weber si kvůli této nešťastné sérii musel balit kufry, neděle přinesla změnu.

Hradec v domácím prostředí proti Jablonci neinkasoval a Václav Kotal prožil vítězný návrat na lavičku Votroků po dlouhých dvanácti letech.

„Věděli jsme, že nálada po nepovedených zápasech nebude ideální. Přesvědčovali jsme je ale, že to v nich je a pokud budou plnit úkoly, budou úspěšní. Klukům musím poděkovat za to, že tři body zůstaly v Hradci,“ uvedl na pozápasové tiskové konferenci Kotal.

Dodejme i jednu zajímavou statistiku. Hradec Králové porazil Jablonec v lize naposledy 20. srpna roku 2010! Jediným gólem o tom rozhodl Václav Pilař a na lavičce nestál nikdo jiný než Václav Kotal. 

© FC Hradec Králové