Ligový semafor: Závěr derby jako z MMA, hradecké nadechnutí i rekordní Viktoria

Plzeňská Viktorka se opět ofenzivně odvázala a Miroslav Koubek může společně s týmem slavit rekordní sérii bez ztráty bodu. Vítězný návrat na lavičku Hradce Králové prožil Václav Kotal a jablonecký Radoslav Látal je krok od vyhazovu. Červenou ale dostává závěr pražského derby, který se změnil na poměrně divokou podívanou.

Zelená – Koubek s rekordem 

Plzeňské jsme ocenili již v minulém kole, nyní tak ale musíme učinit opět. Viktorka sice na domácí půdě překvapivě prohrávala, navíc přišla o gólmanskou jedničku Staňka. Následně se ale rozehrála k dalšímu skvělému výkonu.

Pardubicím nakonec nasázela šest branek a překonala svůj dosavadní rekord bez ztráty bodu. Třetí tým minulého ročníku FORTUNA:LIGY zvládl dvanácté soutěžní utkání v řadě a série z roku 2010 je zapomenuta. 

„Statistiky nesleduji, takže je to pro mě potěšitelné zjištění. Svědčí to o tom, že tým pracuje dobře a je na správné cestě," uvedl pro oficiální web kouč Plzně Miroslav Koubek.

Toho mimo jiné těšilo, že se vůbec poprvé v sezoně dokázali prosadit stopeři Sampson Dweh a Robin Hranáč. „Je dobře, že nám to jde po standardních situacích. Branky se nám rozložily mezi více hráčů, naše variabilita je v tomto ohledu obrovská," dodal Koubek s tím, že první letošní ligovou branku zaznamenali také Lukáš Kalvach a Erik Jirka.

© FC Viktoria Plzeň