Mourinho pokračuje s AS v hrozivém vstupu do nového ročníku, Juventus po Milkově trefě udolal Lecce

Neapol si spravila náladu po remíze v Boloni a Udinese porazila jednoznačně 4:1. Nejtěsnější výhru naopak slaví Juventus či Atalanta. Poprvé v sezoně selhal Inter Milán, doma nestačil na Atalantu. A v krizi pokračuje římské AS vedené José Mourinhem.

Juventus Turín v předehrávce 6. kola italské ligy porazil doma 1:0 Lecce a posunul se na druhé místo neúplné tabulky. Mládežnický reprezentant Daniel Samek zůstal celý zápas na lavičce hostů a ani dnes se debutu v Serii A nedočkal.

O vítězství "Staré dámy" rozhodl v 57. minutě Milik, který po závaru před bránou zblízka dorazil míč do sítě. Polský útočník dal premiérovou branku v sezoně a v lize se trefil poprvé od konce dubna. Lecce nedokázalo gólově odpovědět i proto, že závěr odehrálo v oslabení po Kabově vyloučení.

Juventus je o dva body za vedoucím Interem Milán, který ve středu přivítá Sassuolo. Lecce prohrálo poprvé v ligovém ročníku a je čtvrté.

Favorizovaný Inter na San Siru otevřel skóre v nastavení první půle zásluhou Dumfriese. Hosté ale po změně stran skóre otočili po brankách Bajramiho a Berardiho. Sassuolo tak po sobotním triumfu 4:2 nad Juventusem Turín zaskočilo dalšího favorita a je osmé.

Neapolský tým nakročil k výhře už v prvním dějství, kdy se trefili Zieliňski z pokutového kopu a Osimhen. Necelou čtvrt hodiny před koncem zvýšil Kvaracchelija. Za Udine snížil Samardžič, vzápětí však přidal čtvrtou domácí branku další střídající hráč Simeone. Úřadující šampioni naplno bodovali po třech kolech, z pátého místa ztrácí na čelo čtyři body.

Cagliari bez zraněného záložníka Jakuba Jankta poslal do vedení ve 29. minutě Luvumbo, ale AC ještě do přestávky otočil skóre po dorážkách Okafora a Tomoriho. V 60. minutě přidal pojistku hostů Loftus-Cheek umístěnou ranou. Milánský tým vyhrál pátý z šesti duelů v této sezoně Serie A. Cagliari se dvěma body kleslo na poslední příčku.

Bergamo zvítězilo ve Veroně 1:0 gólem Koopmeinerse z 13. minuty. Atalanta venku naplno bodovala po dvou porážkách za sebou a je na čtvrté pozici.

Neapol - Udinese 4:1

Branky: 19. Zieliňski z pen., 39. Osimhen, 74. Kvaracchelija, 82. Simeone - 81. Samardžič

Frosinone - Fiorentina 1:1

Branky: 70. Soulé - 19. González

Monza - Bologna 0:0

FC Janov - AS Řím 4:1

Branky: 5. Gudmundsson, 45. Retegui, 74. Thorsby, 81. Messias - 22. Cristante