Preview: Nottingham - Brentford. Sousedé v tabulce zatím výsledky neoslňují, ale Forest čeká klidnější program

Preview: Nottingham - Brentford. Sousedé v tabulce zatím výsledky neoslňují, ale Forest čeká klidnější program

Pro dva kluby, které byly účastníky Championship od 2014/15 do 2020/21 před postupem do Premier League (PL), je možná příhodné, že Nottingham Forest a Brentford před vzájemnou konfrontací sousedí v tabulce. Oba týmy prožily bídný začátek ročníku PL, ačkoli Forest může alespoň vinit těžkou sérii zápasů, v níž už cestoval na Arsenalu (1:2) a dvakrát do Manchesteru (2:3 proti United a 0:2 proti City).

Nottingham - Brentford

Neděle, 15:00 - City Ground (Nottingham)

Nejvíce frustrující věcí na nedávné porážce od City pro kouče Forest Steva Coopera bylo to, že nedokázal využít oslabení soupeře ve druhé půli, což v něm vyvolalo "smíšené pocity" o tom, že se podařilo přinutit City bránit po většinu času, ale bez využití příležitosti. A protože z minulých čtyř střetů v PL (1-1-2) vyhráli jeho svěřenci jen jednou, není divu, že se cítí rozmrzelý.
 
Brentford se blíží k potenciálně nepříjemnému období, během října a listopadu ho čekají bitvy s Manchesterem United, Liverpoolem, Chelsea a Arsenalem. Jeho sezona by se tak mohla dostat do sestupné spirály, pokud se mu nepodaří nasbírat plný počet bodů proti dalšímu trápícímu se soupeři. Ale prohra 1:3 doma s Evertonem v minulém kole potvrzuje, že nemá žádné záruky.
 
Trenér Thomas Frank přiznal, že si jeho tým prohru s Evertonem "zasloužil", a slíbil, že na ni zareaguje tím, že během týdne vyřeší své defenzivní úkoly a rozhodování ve finální fázi. Vzhledem k tomu, že se klub musí nadále obejít bez hvězdného útočníka Ivana Toneyho, může Frank jen doufat, že výkon z minulého víkendu byl anomálií, a že se mu podaří vrátit se na správnou cestu. Proti Forestu se Brentfordu v minulé sezoně dařilo, když venku uhrál bod po výsledku 2:2 a doma zvítězil 2:1.
 
Koho sledovat: Pro útočníka Forestu Calluma Hudsona-Odoie, který v předešlém domácím ligovém utkání vstřelil svůj premiérový gól v tomto angažmá, by to mohl být začátek produktivní sezony. Dva ze čtyř zásahů Bryana Mbuema za Brentford v tomto ročníku PL padly v jediné venkovní výhře v sezoně (3:0 na hřišti Fulhamu).
 
Horká statistika: Vyjma dvou byly všechny triumfy Forestu v PL od jeho návratu do nejvyšší soutěže doprovázeny jednogólovým rozdílem.