Na kanonýra Ďuriše by mohl na Slovensku navázat nejen Nemec. Šanci mají také Schranz, Weiss nebo Rusnák

Na kanonýra Ďuriše by mohl na Slovensku navázat nejen Nemec. Šanci mají také Schranz, Weiss nebo Rusnák

Posledním slovenským hráčem, jemuž se podařilo vstoupit do tamního Klubu nejlepších ligových kanonýrů, se stal Michal Ďuriš ze Spartaku Trnava, který už je v tuto chvíli v rámci nejvyšších soutěží na 102 trefách.

Klub, jehož čestnými členy jsou mimo jiné i Milan Luhový, Stanislav Griga, Juraj Halenár, Róbert Vittek, Filip Hološko, Marek Hamšík, Szilárd Neméth, Marek Mintál či Marek Bakoš, by mohl časem přivítat i další známé tváře našich východních sousedů.

Nejblíže k němu má dvojice Adam Nemec a Róbert Pich, která je na 92, respektive 91 brankách. Zatímco prvně jmenovaný osmatřicetiletý veterán s pestrobarevnou zahraniční minulostí aktuálně stále střílí branky za rumunské Voluntari (3), druhý zmíněný útočník je ve čtyřiatřiceti letech na pomezí prvního a druhého týmu Legie Varšava a v Ekstraklase si v této sezoně ještě nezahrál.

"Doufám, že Robo Pich se ještě rozstřílí a bude hrát opět v prvoligových soutěžích, stejně jako to, že se do našeho klubu prostřílí Adam Nemec. Byli bychom moc rádi," uvedl v interview pro sport.sk sám ředitel KLK Tomáš Medveď.

Fotbal v Česku má stažený zadek, jeho prezentace v televizi taky, tvrdí Novotný. Co podle něj na scéně chybí?

Šestatřicetiletý Erik Jendrišek, který prošel Hannoverem, Schalke, Kaiserslauternem, Freiburgem i Cottbusem a u jehož jména svítí 89 branek, už vstup mezi proslulé střelce zřejmě nestihne, protože už je se svým Liptovským Mikulášem ve druhé lize, kde se přesné zásahy nepočítají.

Kvůli věku do prestižní společnosti nevstoupí ani Igor Žofčák, David Depetris, Tomáš Ďubek nebo Miloš Lačný, nicméně Vladimíru Weissovi (79) ze Slovanu Bratislava, Ivanu Schranzovi (67) ze Slavie a Albertu Rusnákovi (62) ze Seattlu Sounders by se to za pár sezon povést mohlo.

"Weiss je hráč, který když bude zdravý, dokáže dát za sezonu 10 a více gólů. Snad vydrží ještě minimálně dva roky a uvítáme ho mezi námi. Jendrišek, jemuž chybí 11 branek, hraje druhou ligu, ale možná se ještě dopracuje zpět do první. Všem to ze srdce přeju. Možná i ti, nad kterými už jsme zlomili hůl, se ještě dokáží pochlapit a rozšíří enklávu Klubu ligových kanonýrů," dodal optimisticky založený Medveď, který se sám zastavil na 103 gólech.

Čekatelé na vstup do Klubu ligových kanonýrů na Slovensku:

92 - Adam Nemec
91 - Róbert Pich
89 - Erik Jendrišek
79 - Vladimír Weiss mladší
78 - Tomáš Ďubek
73 - Miloš Lačný
69 - David Depetris
67 - Ivan Schranz
65 - Igor Žofčák
62 - Erik Pačinda, Albert Rusnák
59 - Juraj Kucka

Karviná má vybráno a Jarábek vstupuje podruhé do stejné řeky. Ještě před pár dny byl úspěšný v Černé Hoře

Foto: SK Slavia Praha