Review: Burnley - Chelsea. Blues po změně stran rozmetali naděje domácích na dobrý výsledek

Fotbalisté Chelsea zvítězili ve venkovním duelu osmého kola Premier League na hřišti Burnley 4:1 a potvrdili stoupající tendenci svých nedávných výkonů. Zápas pro hostujícího favorita opět nezačal dobře, neboť nováčka poslal v úvodní čtvrthodině do vedení jeho nejmladší střelec v nejvyšší anglické soutěži Wilson Odobert. Ještě do přestávky ovšem stihli Blues srovnat a po změně stran jejich výkon gradoval. Největší zásluhu na tom měl Cole Palmer, jenž z penalty vsítil vítězný gól a v závěru pak ještě nová akvizice z Manchesteru City asistovala u branky Nicolase Jacksona.

Burnley - Chelsea 1:4

Branky: 15. Odobert - 42. vlastní Al Dakhil, 49. Palmer z penalty, 65. Sterling, 75. Jackson

Blues prožili v pondělním londýnském derby proti Fulhamu dosud nepoznané, když poprvé v ročníku vstřelili mimo svůj stadion dva góly a zároveň si připsali premiérové venkovní vítězství. K dalšímu tříbodovému zisku chtěl zajisté přispět Mychajlo Mudryk, jenž se po svém lednovém příchodu do Chelsea konečně dočkal soutěžní trefy. O motivaci měl postaráno i nováček z Burnley, který toužil navázat na premiérový triumf vybojovaný v úterý proti Lutonu.

Hned ve 14. minutě se o otevření skóre pokoušel ve formě hrající Raheem Sterling. Krásně si navedl míč na střed a následně pálil těsně vedle pravé tyče. Hned poté ale zahájilo rychlý útok Burnley. Na jeho konci se v levé části vápna objevil Odobert a střelou na zadní tyč poslal svůj tým do vedení. Ve 37. minutě zkoušel po levé straně štěstí znovu Sterling. Jeho pokus ale zůstal mezi nohama Jamese Trafforda. Úspěšný byl anglický reprezentant až ve 43. minutě, kdy nastřelil míč před branku a Ameen Al Dakhil si ho nešťastně srazil do vlastní sítě.

Chelsea vstoupila do druhého dějství nejlépe jak mohla a už po pěti minutách si po faulu na Sterlinga postavil míč na penaltu Palmer. Bývalý fotbalista Manchesteru City se velké šance rozhodně nezalekl a ranou k pravé tyči ji bez problému proměnil. V 66. minutě podtrhl svůj skvělý výkon Sterling, když po rychlém protútoku poslal Blues do dvoubrankového vedení. O pár minut později rozjel hráč s číslem sedm akci po levé straně, na jejímž konci se ve vápně objevil Jackson a vstřelil svou druhou branku v Premier League.

Hostující tým navázal na úspěšné vystoupení z minulého kola a opět zvítězil. Přes reprezentační pauzu však nesmí ztratit formu, protože jej čeká série nesmírně složitých zápasů, kterou zahájí 21. října doma proti Arsenalu. Burnley sehraje tentýž den duel na hřišti Brentfordu.