Turínské derby ovládl Juventus, Inter doma ztratil dvougólový náskok a Římané loupili na půdě Cagliari

V páteční předehrávce 8. kola italské Serie A vstřelil pátou branku v sezoně Domenico Berardi ze Sassuola. Jeho tým ovšem pouze remizoval na půdě Lecce 1:1. V rámci sobotního programu si Inter rozdělil body s Bolognou za remízu 2:2. Nerazzurri prohospodařili doma na San Siru dvoubrankový náskok. Turínské derby dopadlo potřetí v řadě pro Juventus. Za Starou dámu se prosadili Milik a Gatti. AC Milán v utkání s vypjatým závěrem zvítězil v Janově 0:1. V nastaveném čase druhé půle padla na Stadio Luigi Ferraris červená karta na každé straně, za Rossoneri musel dochytávat Giroud.

Inter, který předtím doma v Serii A dvakrát po sobě rozstřílel Boloňu 6:1, začal výborně a po necelé čtvrthodině vedl po "slepených" gólech Acerbiho a Martíneze. O chvíli později ale snížil z penalty čtvrtým gólem v sezoně Orsolini a po změně stran zařídil dělbu bodů Zirkzee. Inter ztratil body podruhé z posledních tří zápasů. Osmá Boloňa bodovala v sedmém utkání za sebou, přičemž popáté remizovala.

Juventus rozhodl o třetí domácí ligové výhře za sebou po změně stran. V úvodu druhého poločasu otevřel skóre Gatti, pojistku přidal v 62. minutě střídající Milik. FC Turín protáhl sérii bez vítězství na čtyři kola a je dvanáctý.

V Janově se vše podstatné stalo až v závěru. Střídající Pulisic v 87. minutě otevřel skóre. V deváté minutě nastavení hostující brankář Maignan dostal červenou kartu za zákrok na Ekubana mimo šestnáctku. Jelikož už milánský tým nemohl střídat, zaskočil v brance další příchozí hráč z lavičky Giroud. Zkušenému útočníkovi po Gudmundssonově tečovaném přímém kopu pomohlo břevno. Poté dostal za tvrdý faul červenou kartu i domácí gólman Martínez.

Fotbalisté Monzy porazili v 8. kole italské ligy Salernitanu 3:0 a v tabulce postoupili už na sedmé místo. Hosté jsou od začátku sezony bez vítězství a po třetí prohře za sebou mohou večer klesnout až ke dnu, pokud nováček z Cagliari neprohraje doma s AS Řím. Lazio Řím ukončilo úspěšnou sérii Atalanty Bergamo, která ve třech předchozích zápasech udržela čisté konto, a v dramatickém utkání zvítězilo 3:2.

Salernitana po domácím debaklu 0:4 s Interem Milán ani tentokrát neuspěla a se 17 inkasovanými góly má nejhorší obranu z celé Serie A. Pozice portugalského trenéra Paula Sousy je stále více ohrožená. Zato Monza je už pět kol bez porážky a posunula se za tu dobu o sedm příček nahoru. O vítězství rozhodli Colpani a Vignato už během úvodních dvaceti minut, v závěru přidal třetí gól Pessina z penalty.

Nejlepší obrana italské ligy, kterou se pyšnila Atalanta, neměla svůj den. Přispěl k tomu vlastní gól Belgičana De Ketelaera už v páté minutě, o šest minut později to bylo 2:0. Hosté ale dokázali vyrovnat a už to vypadalo, že druhý tým minulého ročníku bude pokračovat v nejhorším startu do sezony od roku 1994. Ale v hektickém závěru, v němž domácí trenér Sarri dostal červenou kartu, přece jen strhl Vecino vítězství na stranu Lazia.

Klenot z provinčního Sassuola, který nikdy nehrál za velký klub. Příběh Berardiho fascinuje i ředitele klubu

Serie A - 8. kolo:

Empoli - Udine 0:0

Lecce - Sassuolo 1:1
Branky: 48. Krstovič - 22. Berardi z pen.

Monza - Salernitana 3:0
Branky: 9. Colpani, 18. Vignato, 82. Pessina z pen.

Frosinone - Hellas Verona 2:1
Branky: 45.+1 Reinier, 66. Soule - 90.+4 Djurič

Lazio Řím - Bergamo 3:2
Branky: 5. vlastní De Ketelaere, 11. Castellanos, 83. Vecino - 33. Ederson, 63. Kolašinac

Cagliari - AS Řím 1:4
Branky: 86. Nandez z pen. - 20. a 59. Lukaku, 19. Avár, 52. Belotti

Neapol - Fiorentina 1:3
Branky: 45.+5 Osimhen z pen. - 7. Brekalo, 63. Bonaventura, 90.+3 González