Skončí Alonsova mise? Pro Leverkusen může vydělat miliony, má dovoleno odejít

Skončí Alonsova mise? Pro Leverkusen může vydělat miliony, má dovoleno odejít

Xabi Alonso je bezesporu jednou z největších trenérských komet současného fotbalu. S Leverkusenem, kde působí něco málo přes rok, baví fanoušky, dává mraky gólů a je na prvním místě tabulky. Jeho mise by však mohla brzo skončit. Už se po něm totiž dívají větší ty největší kluby světa.

Velmi nahlas se hovoří o Realu Madrid. Dávalo by to smysl. Jeho současný manažer Carlo Ancelotti má po sezoně skončit, Alonso navíc v klubu působil a je to Španěl. Ideální kombinace!

On sám ale zůstává nohama na zemi. „Je příliš brzy na to, abychom o tom mluvili. Je teprve začátek ročníku, takže se není o čem bavit. Já i hráči víme, jak fotbal funguje,“ řekl na toto téma v září pro Mundo Deportivo. 

Pokud by však chtěl kariérně postoupit, nemusí se bát, že by ho klub omezoval. Naopak. I přes to, že má v Leverkusenu podepsáno do roku 2026, je klub připraven na jeho odchod. Hned v létě má mít totiž Alonso podle SportBild dovoleno odejít – tedy pokud na dveře zaklepe jeden z trojice gigantů Real Madrid, Liverpool a Bayern Mnichov.

Ať už by zamířil na jakoukoliv z těchto adres, šlo by o pozoruhodný posun. Poté, co vystudoval trenérský kurz po boku Raúla či Xaviho, se šel učit do Realu Madrid, přesněji k hráčům do čtrnácti let. V roce 2019 nastoupil k rezervě Realu Sociedad a o tři roky později už Leverkusen. Mohou uběhnout další dva roky a hned z toho bude top adresa.

JACKPOT BONIFACE 

Zatímco minulá sezona byla spíše o zvykání si, v té současné má kádr dle svých představ. A klíčovou roli v něm hraje Victor Boniface. Nigerijský střelec hraje od letního příchodu v obří formě a nevypadá to, že by měl zastavovat. 

 A to i díky Alonsovi. Ten ukazuje, že má čich na hráče a výborně mu jde i následná práce s nimi. 

„Je to nejen skvělý trenér, ale také úžasný člověk,“ nemůže si Boniface vynachválit svého trenéra. „Práci s ním si neskutečně užívám.“ 

Určitě si ji užívá i trenér. Jak by také ne, výsledky hovoří samy za sebe. Týmové i osobní. Leverkusen je v německé lize první, ze sedmi zápasů ztratil pouze dva body, a to ještě na hřišti silného Bayernu. K tomu klidný postup v domácím poháru a stoprocentní bilance v Evropské lize. 

Boniface dal v lize v sedmi zápasech stejný počet branek, gól dal v Evropě i v poháru. Tedy deset zápasů, devět gólů a k tomu tři asistence. Už teď je jasné, že jeho letní přestup z Belgie za zhruba 20 milionů eur byl výjimečnou investicí. 

Na ní se s trochou nadsázky podílel i nigerijský novinář Oma Akatugba. Když se v minulém ročníku střetnul Alonsův Leverkusen právě s Unionem Saint-Gilloise, kde Boniface působil, zeptal se Alonsa novinář na to, jestli si myslí, že by se do Bundesligy hodil.

Když se teď oba potkali na tiskové konferenci po utkání proti Kolínu, Alonso si vzpomněl. „Na vás si pamatuji! Na Victora jste mi tehdy dal dobrý tip,“ zmínil příhodu vtipně Alonso.

Nestačily ani investice. Piqué ironicky děkuje vedení LaLigy, že Andorru zbavilo profesionálního fotbalu

© Bayer 04 Leverkusen