Rosický potvrdil, že Sevilla sleduje pár hráčů Sparty. Jedním z nich může být letenský kapitán Krejčí

Rosický potvrdil, že Sevilla sleduje pár hráčů Sparty. Jedním z nich může být letenský kapitán Krejčí

Kapitán Sparty Ladislav "LK37" Krejčí byl v posledních týdnech spojován hned s několika možnými zájemci ze španělské LaLigy, s tím, že se veřejně spekulovalo minimálně o třech klubech. Jak uvedl v úterý večer v rámci předzápasového studia na Premier Sport 2 sportovní ředitel letenského "S" Tomáš Rosický, jedním z nich je pravděpodobně Sevilla, jejíž tři tyče hájil svého času i exsparťan Tomáš Vaclík.

Nejúspěšnější celek v historii Evropské ligy, jehož konto zdobí hned sedm trofejí, má podle něj na radaru nejednoho sparťanského fotbalistu.

"Rosa" má podle všeho v Andalusii dlouhodobé kontakty. "Známe se dobře s Monchim, který dříve sledoval Adama Hložka a také jsme v kontaktu s Victorem Ortou. Sleduje pár hráčů od nás. Těší nás, že někdo takový sleduje naše hráče," uvedl funkcionář úřadujícího českého šampiona.

Důležité by mohl být v tomto kontextu datum 30. listopadu, kdy se městský rival Sevilly Betis představí v předposledním skupinovém vystoupení EL právě v Praze, což si její představitelé pochopitelně nemohou nechat ujít.

Zápotočný má zcela jasno. Aktuálně nejlepší ligový tým je Sparta. Jak formou, tak kvalitou

Čtyřiadvacetiletý univerzál, který je využíván jak v záložní řadě, tak na stoperské pozici, má v epet ARENĚ kontrakt do 30. června 2025.

Specializovaný server transfermarkt.com u něj uvádí tržní cenu 123 milionů korun, ovšem dá se předpokládat, že pokud by mířil český reprezentant na zápas, přestupová suma by byla ještě vyšší.

Byť nyní čeká Sevilla na výhru již pět zápasů v řadě a v tabulce Primera División je až třináctá, v kádru má světoznámá esa jako Sergia Ramose, Jesúse Navase, Ivana Rakitiče, Susa, Adnana Januzaje, či Mariana Díaze.

Sevillu, jež má za sebou čerstvou prohru v Lize mistrů s Arsenalem, vede od října na stadionu Ramóna Sáncheze nový trenér, kterým je bývalý reprezentační kouč Uruguaye Diego Alonso.

© AC Sparta Praha