Skuhravý piplá v Podbrezové novou českou ofenzivní hvězdičku. Kabongo využil 8 pobytů v základu v 8 tref

Skuhravý piplá v Podbrezové novou českou ofenzivní hvězdičku. Kabongo využil 8 pobytů v základu v 8 tref

Celek Železiarne Šport Podbrezová sice disponuje jedním z nejmenších rozpočtů na slovenské prvoligové mapě, nicméně na tabulce se to vůbec neodráží, protože je po jedenácti kolech na třetí pozici s pouhou bodovou ztrátou na vedoucí tandem Slovan Bratislava a Trenčín.

Svěřence českého trenéra Romana Skuhravého v reprezentační pauze povzbudila remíza s předním rakouským týmem Lincem a z posledních dvou soutěžních utkání mají úchvatné skóre 14:0, s tím, že zatímco v lize mužstvo z Banskobystrického kraje smetlo Ružomberok (5:0), v poháru triumfovalo na půdě druholigového Slavoje Trebišov 9:0, díky čemuž dosáhlo třetí nejvyšší výhry za posledních 11 let.

Díky 29 nastříleným brankám se jedná o aktuálně nejproduktivnější soubor soutěže a svůj podíl na tom má i vycházející česká ofenzivní hvězdička Christophe Kabongo, jenž se ve zmíněném poháru blýskl hattrickem a v dotyčné soutěži už má na kontě 5 branek, což je na dva starty velmi slušná vizitka.

Čtyři prvoligové sezony, čtyři pády. Čermákova bilance je unikátní, nicméně sestupovým rekordmanem není

Dvacetiletý mladík ze Zelpo Arény, jenž vyrůstá po boku o něco zkušenějších střelců Rolanda Galčíka, Marka Assinora, Lekana Okunoly a Ridwana Sansuiho, si navíc nevede špatně ani v lize, v níž dosud figuroval v základní sestavě šestkrát (v dalších pěti případech šel do hry jako žolík) a na své konto si připsal tři přesné zásahy.

V sezoně 2023/2024 už je tak bývalý forvard belgického Lommelu na osmi soutěžních trefách a již v tuto chvíli se mu podařilo překonat bilanci z uplynulého ročníku.

Rosický potvrdil, že Sevilla sleduje pár hráčů Sparty. Jedním z nich může být letenský kapitán Krejčí

Skórovat se mu mimochodem podařilo i v české jednadvacítce, v jejíž barvách dosud odehrál 93 minut čistého času a s největší pravděpodobností ho neminou ani listopadové přáteláky.

V posledních dvou povedených zápasech odehrál 30, respektive 60 minut a 27. 10. se určitě bude moci těšit i na derby s Duklou Banská Bystrica. Pokud by se poslední říjnový pátek vůbec nedostal do hry, bylo by to velké překvapení.