Na ostrou akci čekal Schick 231 dnů. Makám na gólu skoro rok, komentoval emotivní návrat dojatý útočník

Na ostrou akci čekal Schick 231 dnů. Makám na gólu skoro rok, komentoval emotivní návrat dojatý útočník
OBSAHUJE OHLASY

Po téměř osmi měsících a vleklém zranění třísel si Patrik Schick opět zahrál zápas. Kanonýr Leverkusenu naskočil na poslední půlhodinu čtvrtečního utkání Evropské ligy proti Karabachu, v té době už Bayer vedl 5:1. Fanoušci ho přivítali bouřlivým aplausem a český reprezentant řekl, že byl plný emocí a má před sebou ještě dlouhou cestu.

"Bylo to hodně emotivní. Cítil jsem se, jako kdybych dal gól. Tak dlouho jsem na tomhle pracoval," popsal Schick. Na ostrý zápas čekal 231 dnů.

Naposledy nastoupil začátkem března, v červnu pak absolvoval operaci přitahovačů na noze na klinice v Berlíně. Za národní tým nehrál autor 18 reprezentačních gólů od loňského září.

Cesta k obhajobě je zatím bez mráčků. Sparta zaznamenala nejlepší start do ligy za poslední tři dekády

Na hřiště vběhnul Schick v 62. minutě. Místo mu přenechal Victor Boniface. O šest minut později přišel i Adam Hložek a na konci i s chytajícím brankářem Matějem Kovářem slavili třetí výhru ve třetím kole Evropské ligy.

"Nebylo to jednoduché. Často chci dát gól během pár minut, tentokrát makám na gólu skoro rok. Nebyl to nejlepší den mého života, ale určitě výjimečný," řekl sedmadvacetiletý Schick. "Zápas není jako trénink. Mám před sebou ještě dlouhou cestu. Ale nejdřív si chci užít tento večer a návrat," dodal.

"Na tohle čekal opravdu dlouho. Je to dobře pro jeho duši i tělo," konstatoval sportovní ředitel klubu Simon Rolfes.

Krajánci: Schwarz pomohl smáznout Legii a vede Ekstraklasu, Frýdek opět asistoval, čísla Janoška rostou