Krajánci: Schwarz pomohl smáznout Legii a vede Ekstraklasu, Frýdek opět asistoval, čísla Janoška rostou

OBSAHUJE VIDEO

Petr Schwarz si připsal proti Pekhartově Legii druhou trefu v sezoně a se Slaskem Wroclaw momentálně vládne celé Ekstraklase. Kromě jednatřicetiletého středopolaře, jenž působí na polské scéně již od léta 2018, se o víkendu zapsali do statistik také Martin Frýdek z Luzernu, Martin Šindelář z Košic, Dominik Janošek z Bredy nebo Jakub Jankto z Cagliari, který se na Apeninském poloostrově bodoval připomněl po téměř dvou a půl letech.

Anglie

Před zápasem proti Aston Ville bylo Vladimíru Coufalovi z mnoha stran připomínáno, že natáhne-li sérii asistencí na pět, zařadí se po bok pouhých deseti legend typu Ryana Giggse nebo Thierryho Henryho, jimž se v Premier League totéž povedlo před ním. Leč nestalo se, West Ham ve Villa Parku prohrál jasně 1:4 a Coufal, který odehrál celé utkání a oceněn byl známkou 5.9, se neprosadil. Totéž lze říct o Tomáši Součkovi, který na hřišti strávil 66 minut a jeho známka se dostala na hodnotu 6.1. Kladiváři se po druhé ztrátě v řadě sesunuli na deváté místo tabulky.

Německo

Pavel Kadeřábek znovu nescházel v základní sestavě Hoffenheimu, který po snovém vstupu do sezony lehce ubral na tempu, když zaznamenal druhou porážku z posledních tří zápasů. Doma podlehl Frankfurtu 1:3, byť už ve třetí minutě vedl. Hosté ale ještě do poločasu otočili vývoj utkání třemi góly, přičemž pod ten druhý se podepsal právě někdejší český reprezentant –⁠ ve 23. minutě si nepohlídal náběh zakončujícího Ansgara Knauffa. Hoffe po osmém kole Bundesligy klesli na šestou příčku, Kadeřábek odehrál celé utkání a Livesportem byl oceněn známkou 6.5.

Zmar Unionu pokračuje, v sobotním domácím klání padl se Stuttgartem 0:3 a zaznamenal šestou ligovou porážku v řadě, která jej srazila na 15. místo tabulky o dva body nad barážovou pozici. Uzdravený Alex Král šel do hry po přestávce místo Lucase Tousarta a vidět byl zejména v 67. minutě, kdy z hranice pokutového území vyslal prudký volej, který však prosvištěl těsně nad břevnem. Košický rodák, který nadále čeká na první bundesligový zápis do statistik, vydržel na hřišti až do závěrečného hvizdu a Livesport jeho výkon ocenil známkou 6.3.

V základní sestavě Mönchengladbachu figuroval Tomáš Čvančara naposledy 2. září v zápase proti Bayernu, v neděli se do ní po bezmála dvou měsících vrátil. Ovšem na hřišti Kolína byl, ostatně jako prakticky všichni jeho spoluhráči, neviditelný, nedostal se k ani jednomu ohrožení brány. Hříbata i vinou dvou proměněných penalt domácích prohrála 0:3, klesla na 13. příčku a v kolonce vítězství jim nadále svítí jediná výhra. Český reprezentační útočník byl střídán v 79. minutě a Livesport jeho počínání na trávníku ohodnotil známkou 6.1.

Nehráli: Jiří Pavlenka, Werder, Patrik Schick, Adam Hložek a Matěj Kovář, Leverkusen, Václav Černý, Wolfsburg, Tomáš Koubek, Augsburg