Review: Crystal Palace - Tottenham. Son pomohl Spurs k další výhře v londýnském derby

Crystal Palace přivítalo v předehrávce 10. kola na domácí půdě Tottenham a rozjetému lídrovi tabulky podlehlo 1:2. O první změnu skóre se v 53. minutě postaral vlastním gólem obránce Orlů Joel Ward. S rozhodující trefou poté přispěchal Heung-Min Son, který se zasloužil o tříbodový zisk podruhé v řadě. Hosté tak budou mít minimálně do soboty náskok pěti bodů na čele anglické nejvyšší soutěže.

Crystal Palace - Tottenham 1:2

Branky: 90.+4 Ayew - 53. vlastní Ward, 66. Son Hung-min

Příchod Angeho Postecogloua na lavičku Tottenhamu se na startu ročníku jevil být pomyslnou trefou do černého. Spurs předváděli jeden výborný výkon za druhým a i díky životní formě Jamese Maddisona se australský trenér stal prvním koučem Premier League, který získal od začátku angažmá v devíti úvodních kolech 23 bodů. Výtečnou bilanci klidně mohl vylepšit proti Crystal Palace, které naposledy schytalo debakl 0:4 od Newcastlu a v uplynulých pěti soutěžních duelech skórovalo jen jednou.

K první šanci se dostali v šesté minutě domácí, když po rychlém protiútoku zakončoval z pravé strany Jordan Ayew. Ten ale trefil pouze dobře postaveného Guglielma Vicaria. Podruhé šel italský brankář do akce hned vzápětí. Míč doskákal do pokutového území, kde z prvního doteku vypálil Odsonne Édouard. Vicario byl ovšem u pravé tyče včas. V 17. minutě došlo k zajímavé příležitosti i na druhé straně. Po sklepnutí Richarlisona střílel z malého vápna Maddison, skákavý balon ale poslal vysoko nad.

První gól přinesla 53. minuta. Po útoku vedeném z pravé strany se míč ve vápně odrazil k Maddisonovi, který nastřelil balon před branku, kde si ho do vlastní sítě srazil Ward. Chvíli poté mohl vyrovnat Marc Guéhi, svou hlavičku po rohovém kopu ovšem mezi tři tyče nevměstnal. V 66. minutě ale naopak přišla druhá branka Spurs. O tu se postaral Son, který bez problému zakončil kombinaci, již na pravé straně rozjel Maddison s Brennanem Johnsonem. V nastaveném čase ještě za domácí zdramatizoval závěr utkání Ayew.

Crystal Palace rozjeté Kohouty nezastavilo a připsalo si další porážku. Orli v příštím kole zavítají 4. listopadu na stadion Burnley, Tottenham o dva dny později čeká již třetí londýnské derby v řadě, a to proti Chelsea.