Sparta otočila v Ďolíčku proti Bohemians, Buchvaldek sestřelil hattrickem Vyškov, postup v MOL Cupu slaví i Liberec

První osmifinálový duel MOL Cupu se odehrál v Dejvicích, kam dorazil lídr F:NL z Vyškova, což znamenalo střet prvního s druhým. Soubor kouče Petra Rady měl v pohárovém klání ambicióznímu moravskému soupeři co oplácet - v úvodu druholigové sezony 2023/2024 se totiž svěřencům trenéra Jana Kameníka podařilo Julisku vyloupit poměrem 4:2.

Tepličtí neskórovali už více než 8 hodin v kuse a mají nejhorší ofenzivní čísla z celé soutěže

Dukly Praha porazila v úvodním osmifinále domácího poháru v souboji dvou nejlepších týmů druhé ligy po obratu Vyškov 3:1 a poprvé od sezony 2015/16 prošla v MOL Cupu do čtvrtfinále. Stav mezi 62. a 74. minutou otočil hattrickem střídající Lukáš Buchvaldek.

Vyškov v létě na začátku druholigové sezony zvítězil na stadionu Dukly 4:2 a lépe začal na Julisce i tentokrát. V 38. minutě se do centru položil Němeček a povedeným volejem otevřel skóre. Trenérovi Dukly Petru Radovi po změně stran vyšlo střídání.

Buchvaldek naskočil v 61. minutě a hned za pár desítek sekund hlavičkou dotlačil míč za čáru. V 71. minutě sedmadvacetiletý ofenzivní hráč z přímého kopu rovněž s pomocí tyče otočil stav a za další tři minuty suverénně proměnil penaltu. V dosavadním průběhu sezony přitom za A-tým Dukly s výjimkou poháru prakticky nehrál a nastupoval spíše za rezervu. Lídr druhé ligy Vyškov nenaváže na čtvrtfinálovou účast z minulého ročníku MOL Cupu.

FK Dukla Praha - MFK Vyškov 3:1 (0:1)

Branky: 62., 71. a 74. z pen. Buchvaldek - 38. Němeček. ŽK: 55. Ludvíček, 66. Rada, 75. Buchvaldek – 40. Vintr, 80. Mafwenta. Rozhodčí: Klíma – Vlček, Hádek.

FK Dukla Praha: F. Rada /K/ – Ullman, Hašek (51. Peterka), Holiš, Ludvíček – Douděra, Jeřábek, Špatenka (80. Moulis), Kozel (46. Hudec), Hrubeš (61. Buchvaldek) – Zeronik (61. Červenka).

MFK VyškovBorek – Ilko (46. Souaré), Coulibaly, Sylla (77. Štěpánek), Němeček /K/ – Kanakimana (61. Eneme), Vintr (61. Mafwenta), Lahodný, Červeň – Diallo, Kamara (61. Metsoko).

Liberec v osmifinále domácího poháru vyřadil rozjetou Mladou Boleslav po vítězství 1:0, o kterém rozhodl v úvodu nastavení střídající Filip Horský.

Mladoboleslavští o víkendu připravili Spartě první porážku v ligové sezoně a po výhře 3:1 poskočili už na třetí místo tabulky, v Liberci se ale střelecky neprosadili. Domácí byli s výjimkou úvodu mírně aktivnější, gól si ale nechali až do první minuty nastavení.

Střídající Horský si zpracoval dlouhý pas za obranu a ranou pod břevno překonal Mikulce. Dvacetiletý útočník dal v závěru vítěznou branku už v předchozím pohárovém duelu na Kladně. Slovan si zahraje čtvrtfinále MOL Cupu podruhé za sebou.

Slovan Liberec - FK Mladá Boleslav 1:0 (0:0)

Branka: 90.+1 Horský. Rozhodčí: Volek - Paták, Podaný.

Liberec: Vliegen - Mikula, Prebsl, Purzitidis - Fukala, Varfolomejev, Doumbia (46. Žambůrek), Ghali (60. Červ) - Višinský (84. Horský), Tupta (69. Frýdek) - Rabušic (60. Okoh). Trenér: Kozel.

M. Boleslav: Mikulec - Suchomel, Poulolo, Karafiát, Fulnek - Sakala, Kubista (58. Žitný) - Jawo, Ladra (58. Mareček), Solomon (69. Vaníček) - Pulkrab. Trenér: Kulič.

Sparta v osmifinále domácího poháru zvítězila v pražském derby 2:1 na stadionu Bohemians 1905. Finalista minulého ročníku MOL Cupu v Ďolíčku po přestávce otočil stav, rozhodující gól dal Michal Ševčík. Oba týmy v malém pražském derby nastoupily v porovnání s nedělními ligovými zápasy ve značně obměněných sestavách. Ve 22. minutě otevřeli před více než pěti tisíci diváky skóre Bohemians. Hrubý našel po centru z rohu Kadlece a dvacetiletý obránce hlavičkou k tyči zaznamenal první soutěžní gól za "Klokany".

Hosté srovnali v 52. minutě po pohotové střele Sejka z dorážky ve vápně. Rovněž český reprezentant do 21 let vstřelil první soutěžní gól v dresu svého týmu. V 69. minutě Letenští dokonali obrat. Stejně jako při první brance i tentokrát Sadílek dlouhým autem vhodil míč až do vápna a Ševčík nadvakrát dorazil míč do sítě. Jednadvacetiletý záložník dal v poháru podruhé za sebou vítězný gól, ve 3. kole rozhodl o výhře 1:0 na půdě druholigové Líšně.

V nastavení hosté málem udeřili po brejku, Olatunji však napálil jen tyč. Letenští i tak částečně odčinili víkendovou premiérovou prohru v ligové sezoně v Mladé Boleslavi. Bohemians po nedělní porážce 0:2 od Slavie ve nejvyšší soutěži neuspěli doma ani proti dalšímu z pražských "S" a nezopakují semifinálovou účast z minulého ročníku MOL Cupu. "Klokani" se se Spartou v sobotu znovu potkají tentokrát v lize na Letné.

Bohemians Praha 1905 - Sparta Praha 1:2 (1:0)

Branky: 22. Kadlec - 52. Sejk, 69. Ševčík. Rozhodčí: Petřík - Kubr, L. Matoušek.

Bohemians: Reichl - Kadlec (46. Křapka), Vondra, Hůlka - Köstl (75. Shejbal), Hrubý, Jindřišek (75. Hála), Hybš - Beran - Prekop, Mužík (63. J. Matoušek). Trenér: Veselý.

Sparta: Vorel - Vydra, Gomez, Zelený - Mejdr, Pavelka, Sadílek, Ryneš (61. Wiesner) - Olatunji, Ševčík (82. Pešek) - Sejk (90.+5 Schánělec). Trenér: Priske.

Poslední tým ligové tabulky Zlín překvapivě vyhrál v Ostravě 1:0 a ani v druhém utkání pod trenérem Bronislavem Červenkou neinkasoval. Zlín po příchodu trenéra Červenky, který nahradil odvolaného Vrbu, ožil. "Ševci" v předminulém ligovém kole utrpěli historický debakl 5:9 od Mladé Boleslavi, o víkendu ale v nejvyšší soutěži v premiéře pod novým koučem uhráli remízu 0:0 v Olomouci a gól neinkasovali ani dnes v poháru. Zápas ve Vítkovicích rozhodl v 41. minutě střelou zpoza vápna k tyči bývalý hráč Baníku Reiter. Zlínští si zahrají čtvrtfinále MOL Cupu poprvé od sezony 2017/18. Ostravští nenapravili víkendovou ligovou porážku 0:1 s Jabloncem.

Baník Ostrava - FC Zlín 0:1 (0:1)

Branka: 41. Reiter. Rozhodčí: Starý - Hrabovský, Slavíček.

Ostrava: Markovič - Juroška, Frydrych, Lischka, Kpozo - Fadairo (46. Buchta), Kaloč (46. Šín), Boula, Ewerton - Kubala (46. Tanko) - Almási (76. Klíma). Trenér: Hapal.

Zlín: Dostál - Fantiš, Simerský, Didiba, Pidro - Reiter (69. Vukadinovič), Bužek (81. Černín), Janetzký, Slončík (81. Tkáč), Dramé (81. Bartošák) - Žák (87. Ndiaye). Trenér: Červenka.

Mazuch, Štěch i Kadlec. Milín dává dohromady Dream Team a touží po divizi

Ve čtvrté lize během podzimu neprohrály už jen tři kluby. Jeden z nich vede nedávný hrdina Smola...