Kauza Limberský: K vyhrožování podle svědka nedošlo, připustil však, že z pistole vypadl zásobník

Kauza Limberský: K vyhrožování podle svědka nedošlo, připustil však, že z pistole vypadl zásobník

Další obžalovaní ve středu vypovídali u soudu v případu údajného vydírání, ze kterého byl obžalován fotbalista David Limberský a tři další muži. Investovali do takzvané těžby kryptoměn. Když se ale investice nevyplácela, jak očekávali, a nastaly spory s mužem, který těžbu zajišťoval, chtěli si podle obžaloby vydíráním vymoci zpět své investice. Podle obžalovaných ale žádný nátlak nevyvíjeli. To dnes potvrzoval i další s obžalovaných Pavel Vaigl.

Podle výpovědi obžalovaných muž, který investici do virtuální měny nabízel, nedodržoval slíbený výkon počítačů, které kryptoměny těží. Když to chtěli investoři řešit, muž nakonec počítače zcela odpojil s tím, že je přiveze Limberskému před dům, ať si s nimi dělá co chce.

Řešení měla přinést schůzka všech čtyř investorů v čele s Limberským v Karlových Varech s mužem, který počítače nakoupil a provozoval. Podle obžaloby na ní jeden z investorů hrozil poškozenému zbraní.

MAZUCH, ŠTĚCH I KADLEC. MILÍN DÁVÁ DOHROMADY DREAM TEAM A TOUŽÍ PO DIVIZI

Podle obžalovaných ale k žádnému vyhrožování nedošlo. Schůzka sice přerostla v hádku s ostrými výrazy a drobnou fyzickou potyčku mezi jedním z obžalovaných a poškozeným, ale vyhrožování odmítají. Připouštějí ale, že po schůzce se jim jeden z nich svěřil, že při hádce mu vypadl zásobník s náboji do pistole.

Čtveřice investovala do těžby kryptoměn čtyři miliony korun s tím, že podle slibů se investice měla do dvou let vrátit a další čtyři roky až šest let měla už vynášet. Vaigl dnes u soudu řekl, že on sám by byl ochoten, pokud by se nenašlo jiné řešení, snížit ziskovost investice a smířit se s tím, že by se vracela delší dobu. Nechápal ale, proč poškozený muž počítače zcela odstavil.