Pyšný Priske chválil Spartu. Pak prozradil recept, jak vyzrát na Bohemians

Pyšný Priske chválil Spartu. Pak prozradil recept, jak vyzrát na Bohemians

Po výsledkovém krachu v ligovém duelu v Mladé Boleslavi měl sparťanský trenér Brian Priske plnou hlavu starostí. Středeční pohárový duel ale dánskému expertovi opět vrátil úsměv na tvář. Letenští přetlačili v derby Bohemians 2:1 a vítězně se naladili na nedělní ligovou bitvu se stejným soupeřem, kdy bude mít mistrovský tým výhodu domácího prostředí. Priske po duelu vyjádřil obdiv k výkonu hráčů, kteří v poslední době nedostávali tolik příležitostí. „Na kluky jsem pyšný,“ cituje kouče web sparta.cz.

Priske si myslí, že byla Sparta odehrála ve Vršovicích dobré utkání, kdy byli jeho svěřenci lepším týmem. „Je pravdou, že po obdržené brance jsme se chvilku hledali a pustili soupeře do několika rychlých přechodů, předtím jsme byli ale lepším týmem. Měli jsme několik příležitostí ve vápně soupeře, které jsme mohli a měli řešit lépe,“ ohlížel se za děním na trávníku trenér. Byl spokojený s tím, jak tým bojoval. Ocenil kreativitu svého týmu, nově složená sestava pracovala podle jeho představ. „Hráči se s tím zvládli popasovat a zasloužili si zvítězit,“ pochvaloval si.

To, že musel zásadněji sáhnout do sestavy, přehnaně neřešil. Hráčům, které má v týmu plně důvěřuje. „Vždycky jsem přesvědčen o tom, že daná jedenáctka, kterou pošleme na hřiště, je schopna zvítězit. Hráli velmi dobře,“ nešetřil chválou.

Dostali jsme ránu, jíž musíme přijmout. Je třeba pracovat stejně jako v posledních 18 měsících, burcuje Priske

Připustil, že ne všechno bylo úplně dokonalé, ale celkový dojem měl pozitivní. “Jsem na hráče pyšný, to utkání rozhodně nebylo jednoduché. Způsob, jakým se zvládli popasovat s obdrženou brankou, je něco úžasného a něco, co ve Spartě chceme mít,“ líčil s tím, že jeho svěřenci mají složitou situaci i v tom, že když se dostanou do sestavy, musí vždy odvést maximum, i když jeho minutáž třeba nebyla v daných týdnech velká. „V tomto ohledu byli úžasní. Ukázali nesmírnou oddanost jít si za vítězstvím.“

Opět se potvrdilo, že velkou zbraní Sparty jsou standardní situace. „Pro nás jsou vždy zbraní, je fajn, že jsme ji zase využili,“ lebedil si Priske a pochválil asistenta Luboše Loučku, jenž mužstvo v tomto směru chystá. „Odvádí výbornou práci a každý den tvrdě dře. Spolu s Jandysem vypracovávají přípravu na utkání, několik dní v kuse přijíždějí na Strahov před šestou ranní a odcházejí ve večer. Mám radost, že se jejich práce vyplácí.“

Priske i přes rošády v sestavě odmítl, že by se Sparta měla problém s marodkou. Ze hry byli kvůli zranění jen Haraslín a Krejčí. Ve středu se k nim přidal Ryneš. „Zranění jsou ale součástí fotbalu. Když si uvědomíme, že tento zápas byl náš dvacátý druhý v sezoně, a přidáte k tomu navíc ještě zápasy, které kluci odehráli za národní týmy, dostanete vysoké číslo,“ narazil sparťanský kouč na porci utkání, kterou mají jeho svěřenci za sebou.

Tupta měl v posledních 6 duelech prsty v šesti gólech Slovanu. Bude tím, který na Letné časem nahradí Haraslína?

„Snažíme se kluky připravovat, jak jen to je možné, Christian spolu s medical týmem odvádí výbornou práci a snaží se mít všechny po fyzické stránce pod maximální kontrolou, aby se zraněním předcházelo. Máme všechna možná data, nešťastné náhody se ale i tak stávají,“ doplnil.

Opojné pocity po vítězném utkání už pomalu vytlačovaly z hlavy kouče myšlenky na ligový zápas s Bohemians. Priske si dobře uvědomuje, že vršovický rival disponuje kvalitou. „Mají výborného kouče, propracovaný herní styl a dobrý tým, který je schopný připravit soupeřům těžké chvilky,“ uznal trenér Letenských.

Mají silné a rychlé ofenzivní hráče, kteří umí obranám pěkně zavařit. My jsme ale v poháru byli připraveni. Nebude to asi úplně totožný zápas, my se ovšem, jak už jsem mnohokrát říkal, chceme primárně zaměřit na nás a naši hru. Pokud předvedeme naše maximum, zvítězíme.“

Speciální pochvalu si pak vysloužil mladík Sejk. „Za Sejkyho jsem neskutečně šťastný. Ukazuje úžasnou mentalitu. Chtěl hrát co nejvíc a já mu tolik prostoru dosud nedal. Ve středu ale ukázal, čeho je schopný, dal gól a obecně předvedl fantastický výkon,“ vyznal se Priske. „Udělal mi stejnou radost jako například postup přes Záhřeb, obojí je totiž důkazem toho, že máme výborný kádr a zdravou kulturu uvnitř klubu, což je klíčem k úspěchu.“