Líšeň chce uštědřit Vyškovu třetí prohru v řadě, Prostějov to na Opavu neumí, Sparv se pokusí o první výhru venku

Líšeň chce uštědřit Vyškovu třetí prohru v řadě, Prostějov to na Opavu neumí, Sparv se pokusí o první výhru venku
PREVIEW

Po páteční podvečerní předehrávce v Příbrami, kam se dostavil Varnsdorf (2:2), se bude hrát v sobotu odpoledne druhá nejvyšší tuzemská soutěž hned na čtyřech adresách. Na vlašimském stadionu v Kotlárově ulici se představí rezerva Sparty, Zbrojovka si udělá výlet na půdu nováčka do Kroměříže, jiný brněnský celek Líšeň bude hostit nedaleký Vyškov a Opava zkusí ve Slezsku navázat na překvapivý venkovní skalp lídra tabulky proti Prostějovu.

Vlašim - Sparta B

Vlašim do tohoto kola vstupovala ze 4. místa s bilancí pěti výher, sedmi remíz a dvou porážek. Doma si připsala tři vítězství a tři remízy a zůstává tam neporažena. Naposledy remizovala 1:1 s Táborskem. Vlašimskými oporami jsou Ebrima Singhateh, který je s osmi trefami nejlepším střelcem týmu, a Albert Labík, který odehrál 1129 minut, což je nejvíce z domácích hráčů.

Sparta B, kterou dočasně převzal dánský odborník Tim Sparv, je v tabulce na 16. příčce s bilancí dvou výher, pěti remíz a sedmi proher. Venku zatím nevyhrála ani jednou, třikrát tam remizovala a čtyřikrát prohrála. Minulý týden podlehla Sigmě Olomouc B (0:2). Sparťanské béčko se v útoku spoléhá na Tomáše Schánělce, jenž má na kontě šest přesných zásahů.

Vlašim prohrála jediné z předchozích pěti vzájemných utkání ve FNL a z toho dvakrát sparťanskou rezervu porazila. Poslední zápas těchto týmů se odehrál v březnu 2023 a Vlašim zvítězila 3:0.

Pokud porovnáme ofenzivu obou týmů, Vlašim vstřelila 20 branek (7. místo v soutěži) a Sparta B se prosadila 17krát (11. až 12.). Co se týče defenzivy, Vlašim obdržela 16 gólů (4. až 6.), zatímco sparťanské béčko inkasovala 26krát (13.). Z toho vyplývá, že Vlašim má ve srovnání se Spartou B lepší útok i obranu.

Kroměříž - Brno

Kroměříž se před víkendem držela na 12. místě s bilancí čtyř výher, dvou remíz a osmi porážek. Doma si připsala tři výhry, jednu remízu a tři prohry a patří jí 11. příčka. Naposledy prohrála s Chrudimí (1:3). Kroměřížskými oporami jsou Jakub Dočkal, který je s pěti góly nejlepším týmovým střelcem, a Petr Zavadil, jenž odehrál 1 260 minut, což je nejvíce mezi domácími hráči.

Zbrojovka Brno je na pátém místě s bilancí sedmi výher, jedné remízy a šesti porážek. Venku dosáhla čtyř výher a tří porážek, čímž se řadí na 3. pozici. Před týdnem zvítězila 3:0 v městském derby nad Líšní. Hosté se spoléhají na Jakuba Řezníčka, nejlepšího střelce mužstva s 11 přesnými zásahy.

Kroměříž je nováčkem soutěže, Zbrojovka zase v minulosti hrála nejvyšší soutěž, proto se oba celky ve FNL dosud nepotkaly. Poslední vzájemný zápas těchto týmů se odehrál v srpnu 2021 v rámci MOL Cupu a Brno vyhrálo 3:2 po penaltovém rozstřelu.

Při porovnání ofenziv obou týmů je brněnský útok lepší než kroměřížský, Zbrojovka vstřelila 19 branek (dělené 8. až 9. místo v soutěži), zatímco Kroměříž se prosadila 16krát (13. až 16.), což na začátku tohoto kola znamenalo dělenou nejhorší ofenzivu FNL. Hosté jsou na tom lépe i v obraně, obdrželi 16 gólů (4. až 6.), oproti tomu nováček soutěže inkasoval 22krát (10.).

Líšeň - Vyškov

Líšeň najdeme na devátém místě s bilancí pěti výher, čtyř remíz a pěti porážek. Doma má lepší bilanci, nachází se na páté pozici se čtyřmi výhrami, dvěma remízami a jednou prohrou. Naposledy prohrála derby se Zbrojovkou Brno (0:3). Tahouny Líšně jsou Pavel Vandas, který je s pěti góly nejlepším střelcem týmu, a Milan Lutonský, jenž odehrál 1 260 minut.

Vyškov aktuálně vede soutěž s devíti výhrami, třemi remízami a dvěma porážkami. Venku je na druhé příčce se třemi výhrami, třemi remízami a jednou prohrou. Jeho předchozím soutěžním zápasem byla prohra 1:3 s Opavou. Klíčovým hráčem Vyškova je Idjessi Metsoko, který je s devíti brankami nejlepším střelcem hostů.

Líšeň prohrála jediný ze čtyř vzájemných zápasů ve FNL a z toho dvakrát Vyškov porazila. Poslední utkání těchto týmů se odehrálo v březnu 2023 a Vyškov zvítězil nejtěsnějším poměrem (1:0).

Při porovnání ofenzivy obou týmů vyniká Vyškov, který nastřílel 28 branek (první místo v soutěži), zatímco Líšeň se prosadila 16krát (13. až 16.). Co se týče obrany, hosté obdrželi 16 gólů (4. až 6.), kdežto Líšeň inkasovala 19krát (8.).

Opava - Prostějov

Opava se nachází na 8. místě s bilancí šesti výher, tří remíz a pěti porážek. Doma si připsala čtyři vítězství, jednu remízu a dvě prohry a patří jí 7. příčka. Naposledy porazila Vyškov poměrem 3:1. Klíčovým hráčem Opavy je záložník Filip Blecha, který je se čtyřmi góly nejlepším střelcem týmu v probíhajícím ročníku.

Prostějov je na patnáctém místě s bilancí tří výher, tří remíz a osmi porážek. Jeho venkovní bilance není nijak úchvatná, dosud na hřištích soupeřů nevyhrál (0-2-5) a je v tomto ohledu nejhorší. Naposledy prohrál s Duklou Praha 1:2. Prostějovskými oporami jsou útočník Tomáš Malec, jenž má na kontě pět branek a je nejlepším střelcem týmu, a záložník Jakub Habusta, který v této sezoně odehrál 1170 minut.

Opava neprohrála ani jeden z posledních pěti vzájemných zápasů ve FNL a třikrát z tohoto výčtu Prostějov porazila. Předchozí utkání těchto soupeřů se odehrálo v květnu 2023 a skončilo remízou 1:1.

Při ofenzivním porovnání je útok Prostějova podprůměrný, ale stále lepší než útok Opavy. Prostějov vstřelil 18 branek (10. místo v soutěži), zatímco Opava skórovala 16krát (13. až 16.). Opavská defenziva je skvělá a lepší než obrana Prostějova. Hostitelé obdrželi 13 gólů (1. až 2.), oproti tomu Prostějov inkasoval 27krát (14. až 15.).

Varnsdorf ve druhé lize dvakrát smazal náskok Příbrami a získal cenný bod

Dukla chce po pěti letech zpět mezi elitu. Proč mohou být největším favoritem na přímý postup právě na Julisce?