Devět zápasů, devět gólů. Druholigová Petržalka bude mít v zimní přestávce co dělat, aby Danka udržela

Devět zápasů, devět gólů. Druholigová Petržalka bude mít v zimní přestávce co dělat, aby Danka udržela

V posledních devíti utkáních nasázel stejný počet branek, což je na záložníka úchvatná bilance v jakékoliv soutěži. Patrik Danek je evidentně ve formě a pro svého trenéra Michala Kuruce je momentálně v Petržalce nepostradatelným článkem sestavy.

Někdejší mládežnický reprezentant své země na to ve druhé slovenské lize potřeboval jen osm pobytů v základní sestavě a 723 odehraných minut.

Pravděpodobně jde mluvit i o životní formě a možná je škoda, že má před sebou soutěž už jen jedno podzimní kolo. 19. listopadu se před ním každopádně bude muset mít rezerva Slovanu na pozoru.

Dvaadvacetiletý mladík s minulostí v Nitře, která mu svého času dopřála i debut v první lize, je aktuálně největším tahounem tabulkově třetí Petržalky, jež neodešla poražena už deset duelů v řadě.

VYRŮSTAL S VITÍKEM A SPOL., TEĎ ZÁŘÍ NA VESNICI. PŘECHOD ZE SPARTY BYL ŠOK, ŘÍKÁ PANČEV PŘED ŠLÁGREM TŘETÍ LIGY

Naposledy jeho tým triumfoval na půdě Pohronie (4:2) a mohlo by jít o jednoho z kandidátů na postup mezi elitu. Pokud tedy největší hvězdu týmu nikdo v zimě nevykoupí, čímž by jeho síla notně poklesla.

Sám Danek je nyní ve střelecké tabulce na dělené druhé pozici, s tím, že bezpečně vede kanonýr Lukáš Letenay z Púchova, o jehož střelecké formě jsme vás informovali dříve. Nezanedbatelný počet branek již nastřádal i pětadvacetiletý Čech Patrik Voleský, jenž působil před Komárnem v Košicích i Skalici a na Slovensko se odrazil z misí v Baníku Sokolov a olomouckém béčku.

P.S.: Když jsme u těch českých krajánků, jasnou brankářskou jedničkou Petržalky je Pavel Halouska, jenž má za sebou štace v Brně, Znojmě, Prostějově, Líšni, Blansku, Mladé Boleslavi i Viktorii Žižkov.

Nejlepší střelci druhé slovenské ligy:

14 - L. Letenay (Púchov)
9 - P. Danek (Petržalka)
9 - L. Slávik (Považská)
8 - J. Dolný (Tatran)
7 - A. Káčelník (Dolný Kubín)
7 - M. Kapur (Humenné)
7 - P. Mazan (Pohronie)
7 - P. Voleský (Komárno)

VE DRUHÉ SLOVENSKÉ LIZE VYROSTLA NOVÁ STŘELECKÁ HVĚZDA. NENÁPADNÁ IKONA PÚCHOVA UDIVUJE GÓLOVÝMI HODY