Přijde Jihlava o svou sedmadvacítku? Nejlepší střelec Vysočiny se zimnímu posunu za další výzvou nebrání

Přijde Jihlava o svou sedmadvacítku? Nejlepší střelec Vysočiny se zimnímu posunu za další výzvou nebrání
OBSAHUJE VIDEO

Nejlepším podzimním střelcem Jihlavy se stal stále teprve devatenáctiletý středopolař Lukáš Fila, který v rámci čtrnácti vystoupení a 1086 odehraných minut nasbíral sedm přesných zásahů a podařilo se mu tak vyhrát mini souboj s o dva roky starším útočníkem Justinem Araujo-Wilsonem, který se zastavil na šesti trefách.

Jihlavský Shudeiwa hrál na mládežnické úrovni za Česko, ale teď má před sebou debut v jednadvacítce Slovenska

Vysočině už se povedlo vychovat v nedávné minulosti mnoho výborných hráčů, s tím, že v poslední době šlo například o Karla Pojezného, jenž je nyní stabilním kamenem defenzivy Baníku Ostrava. Skauti se jezdí na Vysočinu dívat na Tomáše Fraňka či Miroslava Křehlíka a v širších kádrech mládežnických reprezentací má Jihlava hned čtyři tváře včetně Fily, který už dokázal nasbírat ve F:NL úctyhodných 67 startů a další čtyři soutěžní zápasy přidal v MOL Cupu.

Sportovní ředitel a předseda představenstva Lukáš Vaculík si je dobře vědom toho, jak by cena zmíněných talentů vzrostla, kdyby se mužstvu trenéra Davida Oulehly podařilo postoupit do první ligy. Elitní soutěž už však čeká minimálně na křídelníka Filu, jenž na sebe v průběhu první poloviny sezony neupozornil jen zmíněnými sedmi vstřelenými brankami.

Kontrakt ke žlutomodrým barvám ho váže už jen do 30. června 2024 a posun za lepším už by měl být pouze otázkou času. "Samozřejmě nyní registrujeme zvýšený zájem o Lukáše Filu. Určitá jednání na téma jeho přestupu během zimního období nelze vyloučit. Sám hráč se posunu za další výzvou nebrání, pokud by přišla správná nabídka od správného klubu, kde by měl prostor k dalšímu sportovnímu růstu. Zatím počítáme jak s variantou, že přestoupí už nyní, tak i s jeho setrváním v kabině áčka," citoval web fcvysocina.cz slova čelního funkcionáře momentálně pátého celku tabulky.

"Ježci", kteří se s podzimní části rozloučili domácí remízou s Líšní, se ohledně křídelních hráčů nachází v docela komfortní situaci, neboť mají na onu pozici ještě Křivánka, Křehlíka, Selnara, Ogiomadeho a Fraňka. Fila už by tak klidně mohl 7. ledna příštího roku oslavit své kulaté dvacáté narozeniny na jiné klubové adrese...