Zbláznili se? UEFA chce přizvat Ronaldův Al-Nassr do Ligy mistrů

Zbláznili se? UEFA chce přizvat Ronaldův Al-Nassr do Ligy mistrů

Že fanoušci neuvidí Cristiana Ronalda v Lize mistrů, s tím už se asi smířili. Nicméně vše může být jinak. UEFA prý zvažuje, že v příští sezoně pozve do milionářské soutěže saúdskoarabský Al-Nassr, kde hvězdný Portugalec působí.

Minulý týden vstřelil Ronaldo svůj 13. gól v saúdské lize, když Al-Nassr porazil Al-Wehdu 3:1 a přiblížil se na rozdíl čtyř bodů vedoucímu Al-Hilalu.

Pětinásobný držitel Zlatého míče je v posledních týdnech ve skvělé formě, ale jeho výkony se odehrávají mimo pozornost velkého množství evropských příznivců.

To však nemusí platit dlouho. Podle několika médií ze Saudské Arábie UEFA zvažuje pozvání Al-Nassru do ročníku Ligy mistrů 2024/25. 

Jak je to možné? Al-Nassr je prý považován za jeden ze "tří nejslavnějších klubů na světě" a mezi evropskými příznivci se těší "velké popularitě".

BENZEMA: DO PĚTI LET BUDE MÍT SAÚDSKÁ LIGA TY NEJKVALITNĚJŠÍ HRÁČE Z CELÉHO SVĚTA, PAK JI BUDE SLEDOVAT NAPROSTO KAŽDÝ

Samotný Cristiano Ronaldo by tuto příležitost jistě uvítal. Rád se do Evropy v rámci reprezentace vrací, navíc Liga mistrů je soutěž, kde vždy zářil nejvíce. Portugalská legenda, která jako první vyhrála Ligu mistrů pětkrát, má na kontě také nejvíce zápasů a vstřelil více gólů (140) než kterýkoli jiný hráč v této soutěži.

Pokud jde o Ronaldovy rekordy v prestižní soutěži, je to však jen špička ledovce. Ronaldo byl sedmkrát vyhlášen nejlepším střelcem Ligy mistrů, ve vyřazovacích fázích turnaje nastřílel 67 gólů, ve třech finále se trefil do sítě soupeře a je jediným hráčem, který skóroval v 11 zápasech Ligy mistrů po sobě.

Liga mistrů navíc nebude taková, jak ji známe. V příští sezoně bude zrušena skupinová fáze a místo toho se 36 týmů utká v jedné velké tabulce.

Prvních osm celků konečné tabulky postoupí přímo do osmifinále, zatímco týmy na 9. až 24. místě vstoupí do play-off o zbylých osm míst. Účastníci na 25. až 36. místě jsou z Evropy vyřazeni.

Bude se nová pravidla učit i Al-Nassr?

Jsem přesvědčený, že jednou budu trénovat v Saúdské Arábii, prohlásil Mourinho

foto: © Al Nassr FC