Zvláštní gól Staňka mrzel, v helmě se mu ideálně nechytá. Snad teď nedostanu ránu do hlavy, věří

Zvláštní gól Staňka mrzel, v helmě se mu ideálně nechytá. Snad teď nedostanu ránu do hlavy, věří

Rozmrzelý a zklamaný. V takovém rozpoložení končil zápas v Polsku reprezentační brankář Jindřich Staněk. Češi remizovali v kvalifikaci o postup na Euro na půdě Polska 1:1 a o přímý postup na šampionát si to rozdají v pondělí v Olomouci s Moldavskem. Čechům stačí uhrát bod. Staněk promluvil také o tom, jak se mu chytá v helmě po úrazu hlavy. Řekl, že to není ideální. Inkasovanou branku označil za zvláštní.

Poláky poslal do vedení ve 38. minutě Jakub Piotrowski, čtyři minuty po přestávce ale srovnal český kapitán Tomáš Souček. "Bod bereme. Ale na druhou stranu si pojďme říct, že šancí jsme měli víc. Já úplně spokojený nejsem. Myslím, že jsme měli na to vyhrát. Takže je to škoda, mohli jsme už postup potvrdit tady," uvedl Staněk.

Před úvodní brankou stoper Tomáš Holeš při snaze ve skluzu odvrátit přízemní centr trefil Staňka a Piotrowski míč zblízka dorazil do sítě. "Tohle je jeden z nejtěžších balonů jak pro mě, tak pro obránce. Když jsem viděl, jak to letí, snažil jsem se vykrýt zadní tyč, jít proti. Holi (Holeš) to ztečoval do mě, nešťastně se to odrazilo doprostřed a pak už to dorazili. Škoda, takový zvláštní gól," řekl sedmadvacetiletý brankář.

foto: © Profimedia

V 78. minutě s problémy zlikvidoval přímý kop polského kapitána Roberta Lewandowského. "Je to nepříjemné, když je to takhle zblízka. Kór když to ještě kope Lewandowski. To byla celkem těžká situace, ale měli i závary po rohách. Také první střela v úvodních minutách byla nepříjemná," popsal Staněk.

Svěřencům trenéra Jaroslava Šilhavého stačí k postupu na šampionát v Německu získat alespoň bod s Moldavskem v pondělním závěrečném kvalifikačním duelu v Olomouci. "Na remízu vůbec nebudeme myslet, budeme chtít vyhrát," prohlásil bývalý gólman Evertonu nebo Českých Budějovic.

Českého hrdinu nezastavilo ani krvavé zranění. Tým mě potřeboval, hlásí kapitán

Zranění hlavy utrpěl 8. října před minulou reprezentační přestávkou v utkání s Jabloncem po srážce s Václavem Drchalem a musel vynechat tehdejší sraz národního mužstva. Přestože některá média spekulovala, že Staněk by mohl chyběl až do konce podzimní části, nakonec vynechal necelý měsíc. Od vítězného ligového zápasu na Slavii nosí černou ochrannou helmu.

"Je pravda, že po zápasech jsem trošičku unavenější, to je asi jediná kaňka. Jinak se cítím v pohodě, musím zaklepat, že žádné problémy nejsou. Na helmu si zvykám, mám ji na každém tréninku. Pořád je to něco, co máte na hlavě. Kdo nemá rád čepice, musí si na to zvyknout trošku víc," přiblížil Staněk.

foto: © Michal Beránek / CNC / Profimedia

"Vždycky když byla zima, tak jsem na tréninku musel čepici sundat do pěti minut, protože jsem se v ní cítil blbě. Ale helma je jiná než čepice, je pevnější na hlavě. Samozřejmě ideální to úplně není, ale ani to není žádný velký problém. Fakt mi nejde o to, jak v tom vypadám, ale o to, aby mě to nějak ochránilo. Věřím, že teď v brzké době snad žádnou ránu do hlavy nedostanu," doplnil sedminásobný reprezentant.

Udělalo mu radost, že se na varšavském národním stadionu při chladném počasí hrálo se zataženou střechou. "Když jsme vycházeli z hotelu, tak říkám: ,Ty kráso, ono sněží'. Pak jsem si uvědomil, že je střecha. Takže to byla výhoda," uvedl Staněk.

Šilhavý po remíze litoval zahozených šancí, polský kouč se omlouval fanouškům