Ostuda! Německý kouč našel důvody propadáku, vadila mu i penalta

Ostuda! Německý kouč našel důvody propadáku, vadila mu i penalta

Tohle se nepovedlo. Domácí debut kouče Juliana Nagelsmanna na lavičce německého národního týmu skončil neslavně. Tým prohrál s Tureckem 2:3 a valí se na něj kritika. Trenér musel přiznat, že kazů v přípravném duelu bylo hodně. Scházely emoce a převládala pasivita.

Nagelsmann začal práci u reprezentace bez tlaku bojovat v kvalifikaci o účast na Euro, Německo je příští rok pořadatelem šampionátu, jenže výkony a výsledky v přípravě jsou pro zemi už pěkných pár měsíců rozčarováním. Při zámořském turné zablikala pro Němce naděje. Výhra nad USA 3:1 a remíza s Mexikem 2:2? „Ok, bereme,“ znělo hodnocení. Jenže teď přišel tvrdý střet s realitou a v domácím prostředí.

Mladý kouč našel před kamerami RTL hned dva důvody porážky. Prvním bylo špatné bránění při inkasovaných gólech. „Tam jsme to takticky nezvládli,“ musel přiznat Nagelsmann. Renomovaný magazín Kicker uvádí, že defenzivní hra měla do ideálu daleko a hra nebyla dobře organizována.

Německo při domácí premiéře kouče Nagelsmanna podlehlo Turecku

Euro se sice blíží, ale herní nedostatek lze jistě odstranit. Co je však horší, německému kouči scházely u jeho svěřenců potřebné emoce. „Toho jsem si všiml u několika hráčů. Nehráli na maximum, a to pak nemůžete vyhrát,“ konstatoval smutně.

Podobně vnímal nepovedený duel také kapitán Ilkay Gündogan, Němci prý po rychlém vedoucím gólu Kaie Havertze byli příliš letargičtí. „Měli jsme pak šance rozhodnout, ale scházelo odhodlání a agresivita. Naopak to bylo příliš pasivní,“ nemazlil se s týmem kapitán.

foto: © Arsenal FC

Duel nakonec rozhodl ve prospěch Turecka pokutový kop po ruce Havertze. Verdikt posvětilo video, ale Nagelsmann se kvůli situaci zlobil. „Tohle není penalta,“ uvedl nejprve. Pro Havertze, který nastoupil netradičně na pozici levého obránce, měl ale jinak slova chvály. „Byl jedním z našich nejlepších hráčů, byl výjimečný,“ potěšilo kouče.

Už v úterý budou mít Němci šanci k nápravě, kdy se večer ve Vídni utkají s Rakouskem. A Nagelsmann čeká od týmu zlepšení. V každém směru. „Věřím, že když do toho zápasu dáme srdce a emoce, pak se většinou také prosadí větší kvalita,“ naznačil kouč, jak by to mělo v Rakousku v úterý vypadat.