Návštěvu diskotéky si budu do konce života vyčítat, tvrdí Coufal a omluvil se za exces

Návštěvu diskotéky si budu do konce života vyčítat, tvrdí Coufal a omluvil se za exces

Sbírka omluv je kompletní. Také obránce Vladimír Coufal se veřejně omluvil za víkendovou návštěvu nočního podniku v Olomouci, kvůli které byl spolu s bekem Jakubem Brabcem a útočníkem Janem Kuchtou vyřazen z reprezentace. Na svém instagramovém účtu uvedl, že si tuto chybu bude vyčítat do konce života. Situace lituje o to víc, že je vzorem pro děti. V prohlášení také uvedl, že se něco podobného už nikdy nebude opakovat.

Zmínění hráči chyběli u pondělního vítězství 3:0 nad Moldavskem v závěrečném utkání kvalifikace a u postupu na mistrovství Evropy v Německu. "Mám obrovskou radost, že česká reprezentace včera postoupila na Euro 2024. Všem, kdo se na tom podíleli, srdečně blahopřeju. V sobotu jsem udělal obrovskou chybu, kterou si budu do konce života vyčítat," prohlásil Coufal.

"Poprvé v životě jsem porušil vlastní zásady, ve které jsem celou kariéru věřil a striktně je dodržoval. Vím, že jsem byl dva dny před zápasem někde, kde jsem neměl co dělat. Vždycky jsem si zakládal na profesionálním chování, což jsem teď porušil. Touhle hloupou chybou jsem se připravil o krásný zážitek s týmem, což postup na Euro bezesporu je. Všichni, kteří mě znají, tak ví, že tohle je pro mě trest nejvyšší," napsal jednatřicetiletý hráč West Hamu.

Spolu s Brabcem a Kuchtou byl během reprezentačního srazu na diskotéce v Olomouci až do ranních hodin. V podniku byl po jejich boku také člen výkonného výboru FAČR Tomáš Neumann. Trenér Jaroslav Šilhavý připustil, že noční aféra přispěla k jeho rozhodnutí navzdory postupu u národního mužstva skončit.

foto: @ Profimedia

Coufal incidentu velmi lituje. "Mrzí mě to o to víc, že jsem reprezentant a vzor pro mnoho dětí, což pro mě byla vždycky čest. Vážil jsem si toho a udělám všechno možné, aby tomu v budoucnu zase tak bylo," podotkl čtyřicetinásobný reprezentant.

"Mrzí mě to hlavně kvůli mé manželce, rodině, spoluhráčům, trenérům a dalším členům realizačního týmu v reprezentaci. Vím, že jsem zklamal mnoho lidí, na kterých mi záleží, to je pro mě ten nejhorší pocit. Zklamal jsem i sám sebe a své principy a životní cestu, po které kráčím už velice dlouho," uvedl Coufal.

Hříšník Brabec se omluvil za návštěvu diskotéky, označil ji za obrovský zkrat

Slíbil, že udělá vše pro to, aby ztracenou důvěru získal zpátky, a to i fanoušků. "Zároveň vím, že se něco takového už nikdy opakovat nebude. Omlouvám se všem, které jsem zklamal," prohlásil bývalý hráč Liberce či pražské Slavie.

Výkonný výbor na dnešním mimořádném zasedání v Olomouci rozhodl, že se budoucností trojice hráčů bude zabývat poté, co jmenuje nástupce Šilhavého. Nový kouč by měl mít hlavní slovo, zda je bude chtít v mužstvu. Předseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Petr Fousek zdůraznil, že výkonný výbor rozhodně hráče navždy nevyřadil z reprezentace.

Konec tria hříšníků v národním týmu není definitivní!