Skuhravý se zavázal Podbrezové až do roku 2028: Poprvé v kariéře se mi stalo, že všichni v klubu máme společný cíl

Skuhravý se zavázal Podbrezové až do roku 2028: Poprvé v kariéře se mi stalo, že všichni v klubu máme společný cíl

Když něco funguje, proč to měnit? Roman Skuhravý proto prodloužil svou stávající pracovní dohodu se slovenským prvoligovým celkem FK Železiarne Podbrezová o další čtyři roky a na stávající adrese by tak měl setrvat minimálně do 30. června 2028.

Uznávaný odborník, který na domácí mapě prošel Opavou, Varnsdorfem, Jabloncem i Duklou, dorazil do struktur Podbrezové před startem ročníku 2021/2022 a hned s týmem dokázal postoupit ze druhé ligy mezi slovenskou elitu.

V následující sezoně finišoval s ligovým nováčkem na čtvrtém místě, s tím, že mu jen těsně unikla účast v pohárové Evropě. V současném ročníku drží celek ze Zelpo arény pro 6500 diváků čtvrtou pozici s jednobodovou ztrátou na třetí Spartak Trnava, když se mu podařilo z dosavadních 14 vystoupeních vytěžit 26 bodů.

Dohromady už vedl Skuhravý tým ze středního Slovenska v 87 kláních. Ve druhé nejvyšší soutěži absolvoval 30 duelů s bilancí 24-2-4, v Niké lize má za sebou 47 utkání s bilancí 21-1é-16 a ve Slovnaft Cupu má v rámci deseti absolvovaných zápasů bilanci 8-0-2.

Podle prezidenta Vladimíra Sotáka staršího je prodloužení o čtyři roky ve slovenské nejvyšší soutěži raritou. "Když se podíváme na ostatní týmy a změny trenérů, to, že je u nás Skuhravý už třetím rokem, svědčí o tom, že z Podbrezové udělal lepší Podbrezovou. Díky němu jsme zkvalitnili hru i náš projev na hřišti. Podbrezová se snaží hrát fotbal a s kýmkoliv se na Slovensku potkám, poví, že hrajeme pěkně. Mohli jsme možná mít více bodů, ale hrajeme s mladým mužstvem, kluci se zapracovávají," pronesl na webu zpfutbal.sk předseda představenstva.

Program Podbrezové do konce roku 2023:

26. 11. doma se Spartakem Trnava
2. 12. venku s Trenčínem
9. 12. doma se Slovanem Bratislava
15. 12 venku se Skalicí

V podobném duchu hovořil i generální manažer mužstva Miroslav Poliaček. "Máme radost, že jsme se po předchozích debatách dohodli na další čtyřleté spolupráci. Trenér Skuhravý ještě v Podbrezové nedokončil svou práci, je to jeden z nejlepších trenérů v lize a my jsme hrdí, že svoji budoucnost spojil právě s námi," vzkázal funkcionář.

Sám Skuhravý vnímá důvěru jako velký závazek vůči všem zúčastněným. Hráčům, fanouškům i celé široké fotbalové veřejnosti dali dle jeho čerstvého prohlášení jasně najevo, že tomu, co dělají, věří a ještě není konec.

"Nepotřeboval jsem vůbec dlouhý čas na rozmyšlenou, rozhodování bylo jednoduché. Pro mě bylo překvapením, že mi klub nabízí takovou dlouhodobou smlouvu a je to pro mě obrovská pocta. Aktuálně jsme někde v polovině naší cesty. Pomalu se posouváme, chci toho být součástí a bylo by mi líto, kdybych už u toho nemohl být. Asi poprvé v kariéře se mi stalo, že všichni v klubu máme společný cíl," pochlubil se osmačtyřicetiletý trenér.

Skuhravý na současné adrese pracuje i se dvěma krajany - náhradním brankářem Patrikem Macejem a českým reprezentantem do 21 let Christophem Kabongem, který je v klubu kvůli útočení.

HOREJŠ O ČEKÁNÍ NA ANGAŽMÁ: STUDIUM CIZINY I STÁŽ V BAYERNU. SITUACE BUDĚJOVIC NENÍ DOBRÁ

Papadopulos si nyní fotbal užívá z jiné stránky: Plamen jsem uhasil, nižší soutěže jsou pro mě také uzavřené

© FK Železiarne Podbrezová