Nejen Souček je dobrým vůdcem v pravém slova smyslu. Top 5 nejlepších kapitánů současných nároďáků

Nejen Souček je dobrým vůdcem v pravém slova smyslu. Top 5 nejlepších kapitánů současných nároďáků

Role kapitána reprezentačního týmu je mnohostranná a ze své podstaty náročná. Kromě povinností na hřišti musí jít i příkladem a umět motivovat spoluhráče, být zprostředkovatelem mezi hráči a trenérem či médii. Český výběr sice postupem na Euro splnil svou povinnost, ale světoborné výkony nepředváděl. Měl však kapitána, který uměl vzít odpovědnost na sebe a týmu pomoci. Tomáš Souček skóroval ve třech závěrečných kvalifikačních zápasech a pomohl tak výrazně na vrcholný evropský šampionát. Není však jediným vůdcem ani tím nejlepším. Podívejme se na kapitány, o kterých se dá bez nadsázky říct, že aktuálně nejlepší jsou.

5) Luka Modrič (Chorvatsko)

Do historie se zapsal jako jeden z nejlepších záložníků tohoto století. Vítěz Zlatého míče z roku 2018 je skutečným lídrem a nepostradatelnou součástí výběru Chorvatska. Bohaté zkušenosti z Realu Madrid dokázal zúročit v národních barvách a balkánská země z jeho kvalit těží.

V roce 2018 pomohl svým krajanům až do finále MS v Rusku, se dařilo i o čtyři roky později v Kataru. Podobné kousky se do něj očekávají také na Euru 2024 v Německu, kam Chorvaté postoupili ze skupiny D z druhého místa za Tureckem.

Foto: Chorvatská fotbalová reprezentace