Barcelona potřebuje oživit zálohu, ale nemá peníze. Nabízí se veteráni z Anglie nebo soupeř Sparty

Blaugranas možná budou muset v lednu udělat krok k tomu, aby vylepšili svou zálohu. Její šířka nebyla nikterak velká ani na začátku sezony, do konce ročníku navíc vypadl Gavi. Problémem je, že Katalánci nemají moc peněz. Jaké levné varianty se nabízejí? 

GUIDO RODRIGUEZ

Rodriguez je dlouhodobým cílem Barcelony, ale jako náhrada za Gaviho se trvale nedá považovat. Barca potřebuje univerzálnost, většinu zápasů za Betis ale odehrál jako hráč č. 6. Teoreticky je spíše alternativou k Romeuovi.

Je však možné argumentovat tím, že kvalitní hráč může hrát kdekoli. Rodriguez je rozhodně lepší než Romeu a mohl by uvolnit Gundogana k větší ofenzivě. Mohl by to být typ hráče, který může vyřešit více problémů.

Existuje zde ale finanční překážka. Rodriguez je pro Betis cenným zbožím a pravděpodobně se s ním nebudou chtít rozloučit za sníženou cenu, hostování je také mimo hru. Je to bezpochyby špičkový záložník a hráč, kterého by chtěl mít každý klub, zájem jeví i Manchester United. V zimě to asi nevyjde, ale pokud v Betisu zůstane, Barcelona po něm v létě půjde.


© Real Betis