Bude se páteční los čtvrtfinále poháru týkat Hradce, nebo Slavie? Favorita můžeme hodně potrápit, říká Krejčí

Bude se páteční los čtvrtfinále poháru týkat Hradce, nebo Slavie? Favorita můžeme hodně potrápit, říká Krejčí
MOL CUP

Domácí pohár pozvolna směřuje do dramatického finiše. Před losem čtvrtfinále, které je na programu druhý prosincový pátek od 10:00 za účasti ambasadora soutěže Jana Kollera, už totiž bude v osudí pouze posledních osm mužstev.

Los, který určí soupeře pro jarní část programu, odvysílá v přímém přenosu ČT Sport.

Účast mezi elitní osmičkou si vybojovaly SFC Opava, FK Jablonec, FC Viktoria Plzeň, FC Zlín, AC Sparta Praha, FC Slovan Liberec a FK Dukla Praha.

Poslední tým vzejde z osmifinálové dohrávky Hradec Králové – Slavia, která je na programu ve středu 6. prosince (opět PP na ČT sport).

Favoritem je i přes nutný výjezd do Malšovické arény sešívané "S", které aktuálně táhne šňůru čtyř výher v řadě.

Nejlepší střelci v historii MOL Cupu:

1. Jan Chramosta (31)
2. Horst Siegl (26)
3. David Lafata (25)
4. Libor Došek (22)
5. Petr Švancara (22)

"Votroci", jimž patří v prvoligové tabulce průběžná jedenáctá pozice, totiž v posledních třech střetech vždy remizovali.

Obě mužstva už na sebe mimochodem v této sezoně jednou narazila. V Edenu se tak stalo již v červenci a dvougólový triumf Slavie zařídili Mick van Buren a Mojmír Chytil.

"Každé utkání se Slavií má výjimečnou atmosféru. Jsme rádi, že se hraje na našem novém stadionu. Věřím, že fanoušci přijdou, aby nás podpořili, budeme je potřebovat. V Jihlavě jsme dali příležitost hráčům z celého kádru a i proti Slavii dostanou šanci fotbalisté, kteří v lize pravidelně nenastupují, ale na druhou stranu je jasné, že chceme podat co nejlepší výkon. Ještě uvidíme, jak se vše vyvine – ohled budeme brát i na počasí," uvedl na webu fchk.cz hradecký kouč Václav Kotal.

Nejúspěšnější týmy v historii MOL Cupu:

1. AC Sparta Praha
2. SK Slavia Praha
3. FK Jablonec
4. FC Slovan Liberec
5. FK Mladá Boleslav

"Slavia je určitě jeden z nejnáročnějších protivníků. Nicméně věřím, že tady doma v Malšovické aréně ji můžeme hodně potrápit. Je tu vždy skvělá atmosféra, takže myslím, že můžu říct, že jsme tu hodně silní, což ukážeme také v tomto utkání," navnadil východočeské příznivce jeho svěřenec Ladislav Krejčí.

Při losu čtvrtfinále nejsou týmy rozdělené na nasazené a nenasazené – všechny tedy budou v jednom osudí. Organizátorem utkání bude prvně vylosované mužstvo bez ohledu na úroveň soutěže.

Úřední termín čtvrtfinále MOL Cupu byl stanoven na středu 28. února 2024.

PSV, Juve, Ajax a teď Slavia, jež mu dává druhou šanci. Někdejší obří nizozemský talent ale začne v Edenu individuálně 

Foto: SK Slavia Praha