Doposud jsem si myslel, že VAR má sporné situace zkoumat a nikoliv vyhledávat, zlobí se majitel Pardubic

Doposud jsem si myslel, že VAR má sporné situace zkoumat a nikoliv vyhledávat, zlobí se majitel Pardubic

I když momentálně táhnou Pardubice nepříjemnou šňůru čtyř těsných porážek v řadě (ve všech případech podlehly svému soupeři o gól), poslední domácí neúspěch se Spartou (1:2) východočeské vedení hlavnímu kouči Radoslavu Kováčovi nevyčítá.

Sám čtyřiačtyřicetiletý odborník, který už sedí na pardubické lavičce čtrnáct měsíců, přitom na pozápasové tiskové konferenci téma možného odvolání zmiňoval. Současné čtrnácté místo totiž pro posílený klub žádnou zářivou vizitkou není.

"Co se týče mě nebo realizačního týmu, je to to poslední, co řeším. Snažíme se dělat svou práci každý den naplno tak, jak to cítíme. Samozřejmě nasloucháme. Jestli tady budu za kolo za dvě, mě vůbec nezajímá. Chci udělat co nejlepší práci pro Pardubice. Pořád věřím, že tomu máme co dát, ale to už úplně nezáleží na mně. Jestli si vedení myslí, že to má ještě smysl, tak tady budu. Pokud ne, tak tady nebudu. Pro mě to není vůbec směrodatné, toto mě vůbec nezajímá. Jsou to řeči. Mají na to právo, jsou to šéfové," prohlásil ještě o víkendu bývalý kouč Opavy či Táborska.

LK37? Kováč na světě nezná žádného jiného hráče, který by měl tak geniální načasování jako kapitán Sparty

Minimálně pro zbývající střety roku 2023 s Karvinou a Slovanem Liberec by však důvěru mít měl. Předseda představenstva Vladimír Pitter se totiž s prohrou s lídrem tabulky nesmířil a nedělní prohru do nelichotivé série rozhodně nepočítá. Jeden ze dvou odehraných zápasů kola podle jeho slov ovlivnil tým rozhodčích...

"Je škoda, že odměnou za víkendovou práci nebyl alespoň bod z utkání s favorizovaným soupeřem. Jsem přesvědčen, že zápas měl skončit remízou, když nám VAR neuznal gól, který byl podle mého naprosto regulérní. Doposud jsem si myslel, že VAR má sporné situace zkoumat a nikoliv vyhledávat,“ neskrýval své rozčarování vlastník klubu, jehož vyjádření vyšlo na webu fkpardubice.cz.

Pitter je přitom velmi ambiciózní a dole v tabulce se po několika prvoligových letech pohybuje pouze nerad. Již v září avizoval, že by rád během příštích tří let investoval do posílení kádru dalších 40 až 50 milionů korun. "Především si přeji, i kvůli našim fanouškům, abychom po dvou sezonách konečně nezažívali nervy spojené s bojem o uhájení ligové příslušnosti. Chceme se vyhnout skupině o udržení," hlásil již v červenci.

Z Ballkani do Plzně? Jedna z defenzivních osobností nejvyšší kosovské soutěže údajně míří na západ Čech