K dokonalé bilanci Citizens přispěli mladíci, PSG remízou v Dortmundu vydřelo postup

Hráči Manchesteru City nezaváhali ani v šestém kole Ligy mistrů a po vítězství 3:2 na půdě CZ Bělehrad opanovali skupinu G s bilancí šesti výher. Duel, který už neměl žádný vliv na umístění obou celků, střelecky otevřel při svém vůbec prvním soutěžním startu za A-tým Citizens mladý Micah Hamilton. Na výhře se poté gólově podílel také jen o čtyři měsíce starší Oscar Bobb, jenž na hrotu útoku důstojně nahradil krajana Erlinga Haalanda. Mužstvo Pepa Guardioly ovládlo skupinu Ligy mistrů již posedmé v řadě, v milionářské soutěži navíc nepoznalo přemožitele již 19 zápasů. Zato Crvena zvezda další prohrou jen podtrhla nepovedené vystoupení srbských klubů v pohárové Evropě.

Hamilton snově rozjel kariéru v dospělém fotbale, k dokonalé bilanci Citizens přispěli mladíci

Skupina G dospěla do závěrečného kola, ve kterém už nebylo moc o co hrát. CZ Bělehrad měl stejně jako v předchozích dvou případech ve skupinové fázi jistotu poslední příčky. Své tažení tak chtěl zakončit alespoň s úctou. To se mu mohlo i přes roli papírového outsidera povést, jelikož Citizens se nenacházeli v ideálním rozpoložení. O víkendu sice dokázali prolomit sérii čtyř ligových ztrát v řadě, zvítězili však pouze 2:1 proti nováčkovi Premier League z Lutonu, který v duelu dokonce chvíli vedl.

I obměněná sestava týmu z modré strany Manchesteru vzbuzovala respekt, v úvodu ovšem sílu ukazovala jen ve statistice držení míče. První větší vzrušení přinesl až v 19. minutě Hamilton a bylo hned gólové. Perfektní individuální akci zakončil zblízka a propálil vše, co mu stálo na bližší tyči v cestě. Domácí mohli vyrovnat po střele teprve 17letého Kosty Nedeljkoviče, ta ovšem letěla jen těsně nad spojnicí brány City. První pokus na Stefana Ortegu, byť ne nijak nebezpečný, si za Crvenou zvezdu připsal českým fanouškům dobře známý Peter Olayinka. V závěru první půle Citizens mohli přidat druhý gól, neobsazený Bobb na míč ale těsně nedosáhl.

Jediný úspěšný střelec prvního poločasu Hamilton zkoušel štěstí i v úvodu druhé půle, tentokrát si ovšem nesrovnal mířidla a pálil vedle. Perfektní reflexy následně ukázal Ortega jak proti voleji Cherifa Ndiayeho, tak i po ráně ze střední vzdálenosti exsparťana Guélora Kangy. Záblesk fotbalového umění předvedl v 62. minutě další mladík v dresu City Bobb, přičemž skvostnou individuální akci zdárně zakončil a navýšil vedení hostů. Smůlu si pak vybral střídající Jovan Mijatovič, když snížení ztráty Srbů zabránila levá tyčka. To In-Beom Hwang byl k radosti domácích fanoušků úspěšný, z pokutového kopu ale vrátil Citizens dvougólové vedení Kalvin Phillips. V závěru utkání ještě zdramatizoval Aleksandar Katai, na prohře Crvene zvezdy už to ovšem nic nezměnilo.

Manchester City tak i poslední zápas ve skupině vyhrál, čímž ovládl tabulku bez ztráty kytičky. Nyní se budou jeho zraky zaměřovat na 18. prosince, kdy se uskuteční los.

Efektivní Lipsko zdolalo Young Boys i podruhé. Býci těžili z bezstarostné pětiminutovky

Fotbalisté Lipska zvládli poslední zápas skupiny G Ligy mistrů, když na vlastní půdě porazili Young Boys 2:1. Diváci v Red Bull Areně se dočkali gólové smrště zkraje druhého dějství, kdy během pěti minut padly všechny tři branky. Střelecký půst v klubovém dresu ukončil Benjamin Šeško, jenž se za Býky prosadil poprvé od konce října. O vítěznou trefu se postaral o 12 let starší kolega Emil Forsberg, který se ve své kariéře trefil v každém ročníku evropské soutěže kromě sezony 2017/2018. Německému celku přitom stačily k pátému domácímu vítězství v řadě pouhé dvě střely mezi tři tyče.

Obě mužstva vstupovala do duelu s vědomím, že na ně není vyvíjený velký tlak, a tak si mohla vzájemnou bitvu naplno užít. Lipsko totiž mělo v kapse jistotu postupu do vyřazovací fáze ze druhého místa, Young Boys si pak podle předpokladů rezervovali místenku alespoň v play off Evropské ligy. Celek z Německa se však chtěl předvést na vlastní půdě, kde vyhrál čtyři soutěžní utkání v řadě.

Zápas zahájili aktivněji domácí, což vedlo již v šesté minutě ke gólu Šeška. Mladý talent si v pokutovém území zpracoval míč zády k bráně, obešel levého obránce a křižnou ranou poslal balon do sítě. Jeho radost ovšem trvala pouze pár sekund, protože videorozhodčí odhalil ofsajdové postavení. Obrovskou šanci měli ve 21. minutě i hráči Young Boys. Po rohovém kopu se na přední tyči objevil Cheikh Niasse, jeho hlavičku ale fantastickým zákrokem zlikvidoval Péter Gulácsi. To však byla poslední velká příležitost, kterou diváci v Lipsku v prvním poločase viděli.

Chvíli po změně stran se Šeško regulérní branky přece jen dočkal. Opět si převzal míč v pokutovém území a tvrdou ranou směřovanou k levé šibenici poslal Lipsko do vedení. To ovšem trvalo pouze dvě minuty. Poté totiž pláchl po pravé straně Jean-Pierre Nsame, který přichystal milimetrově přesnou nahrávku do vápna na Ebrima Colleyho, jenž placírkou poslal balon za záda Gulácsiho. Smršť gólů pokračovala i nadále, když v 56. minutě vrátil Býkům vedení Forsberg. Švédský rodák si po přihrávce Kevina Kampla nachystal míč na svou slabší levou nohu a nechytatelným projektilem k pravé tyči rozjásal domácí tribuny. V závěru střetnutí se mohl ještě prosadit střídající Timo Werner, ve velké šanci ale trestuhodně přestřelil.

Lipsko tak v posledním zápase skupiny potvrdilo roli favorita a prodloužilo sérii domácích vítězství. Svého soupeře pro play off se dozví 18. prosince.

Barcelona dostala další facku, Antverpy se rozloučily s Ligou mistrů strhujícím vítězstvím

Fotbalisté Antverp si v šestém kole skupinové fáze Ligy mistrů zapsali díky vítězství nad Barcelonou 3:2 historicky premiérový tříbodový zisk v milionářské soutěži. Na postupu Katalánců z první pozice ani na poslední příčce The Reds ve skupině H už se ale nic nezměnilo. Blaugranas pomohli týmu z Beneluxu k výhře obrovskými chybami v rozehrávce. Po nich skóroval v úvodu zápasu teprve 18letý Arthur Vermeeren, ve druhé půli pak i o dost zkušenější Vincent Janssen. Hosté sice dvakrát srovnali, ale na závěrečný úder George Ilenikhena z nastavení již odpověď nenalezli.

Hráči Barcelony museli o víkendu skousnout těžkou porážku s Gironou, což znamenalo, že v tabulce LaLigy zůstali až na čtvrtém místě se sedmibodovou ztrátou na čelo. Náladu si tak chtěli alespoň trochu spravit v Belgii, kde se jim do cesty postavily Antverpy. Domácí byli jednoznačným outsiderem, jelikož ve skupinové fázi dosud nezískali ani bod a se skóre 3:15 se topili na poslední příčce.

Domácí The Reds se hodlali s Ligou mistrů rozloučit stylově a už ve druhé minutě šli do překvapivého vedení. Obrovskou chybu v rozehrávce brankáře Iňakiho Peňi využil k radosti fanoušků na tribunách mladý Vermeeren. Otřesení hráči Barcy se do zápasu dostávali pomalu, hned první pobídku ale dokázali využít. Lamine Yamal poslal výbornou průnikovou přihrávku na Ferrána Torrese, který tváří v tvář brankáři týmu z Antverp nezaváhal. Na hřišti to po zbytek první půle mezi týmy dost jiskřilo a hlavní rozhodčí měl co dělat, aby uklidnil vášně obou mužstev.

Druhý poločas začal v neskutečném tempu. Domácím nejdříve sebral vstřelenou branku praporek pomezního rozhodčího. Na druhé straně Yamal nastřelil břevno a hlavní sudí poté udělil Sergimu Robertovi červenou kartu, po intervenci VAR ji ale změnil na žlutou. A aby toho nebylo málo, v 57. minutě poslal fanoušky do varu Janssen, a opět to bylo po velké chybě v rozehrávce Barcelony. Vyrovnání měl na kopačce Pedri, pod nohy se mu ovšem vrhli hned dva obránci a zastavili jeho pokus. Blaugranas si v závěru vypracovali obrovský tlak a nakonec utkání srovnali v nastaveném čase, kdy se prosadil Marc Guiu. Jen o pár vteřin později ale Belgičané skórovali zásluhou Ilenikhena, který přesnou střelou v bláznivých posledních okamžicích vybojoval historické vítězství pro Belgičany.

Antverpy tak na závěr skupiny šokovaly Barcelonu a připsaly si tři body. Blaugranas se svého soupeře pro play off dozví 18. prosince, kdy je na programu los.

Souboj nejvýše postavených ovládlo Atlético, cestu na první příčku proti Laziu vydláždil Lino

Atlético Madrid porazilo v závěrečném šestém kole skupiny E Ligy mistrů na domácím hřišti Lazio 2:0, čímž si současně pojistilo první příčku v tabulce. Naděje hostů na posun do čela brzy snížil Antoine Griezmann. Ten totiž už v šesté minutě otevřel skóre. Na bleskový zásah mu nahrával Samuel Lino, jenž se krátce po změně stran sám zapsal na listinu střelců. Římané se tak nestali prvním celkem, kterému by se v této sezoně povedlo bodovat na Estadio Metropolitano, smutek z porážky však rychle přebila radost z teprve třetího postupu do osmifinále v klubové historii.

Zamotanému vývoji skupiny se dostalo rozuzlení před dvěma týdny v Rotterdamu. Tam Atlético vyhrálo i díky dvěma vlastním gólům soupeře, z čehož mělo ohromnou radost také Lazio, které zdolalo o několik hodin dříve Celtic. Římané se tak mohli po tříleté odmlce těšit na vyřazovací fázi Ligy mistrů, kam je doprovodí právě svěřenci Diega Simeoneho. Ti v aktuální sezoně odehráli 10 domácích duelů a všechny vyhráli, motivaci navíc kouči dodával fakt, že jako hráč strávil v dresu Biancocelesti čtyři roky.

A na zmíněnou solidní formu navázali Los Indios bleskurychle. Už po šesti odehraných minutách poslal Lino milimetrovou přihrávku do vápna, kterou lehkou tečí usměrnil do brány Griezmann. Hozenou rukavici se snažil zvednout veterán bílomodrých Ciro Immobile, jenž ve 26. minutě prudkou ranou minul o kousek levou tyč brány Jana Oblaka. Orlům ve 38. minutě zatrnulo, jelikož Mario Hermoso zvyšoval už na rozdíl dvou gólů. Z nepříjemné situace je ale už za pár desítek sekund vysvobodil videorozhodčí, který vstřelenou branku neuznal pro předcházející ofsajdové postavení.

Laxním Římanům jako by úvodní varování nestačilo, jelikož svou pasivitou nechali v 51. minutě vyniknout Lina. Ten po dobré orientaci v pokutovém pásmu Lazia a ještě lepším zakončením udal ráz následujících minut. V těch se povedlo svěřencům kouče Diega Simeoneho držet bílomodré na uzdě a dopřát jim jen minimum šancí, což nelibě nesl jeho trenérský protějšek Maurizio Sarri. Ten se několikrát objevil v záběrech televizních kamer a do zápisníku si mimo střídání nejspíše psal i pár ostřejších poznámek k průběhu druhé půle. Avšak ani on, ani nikdo další z italského celku už se ale k zdramatizování utkání nezmohl.

Domácí jízda Atlétika tak pokračovala další výhrou. Osmifinálové soupeře se oba celky dozví 18. prosince.

Celtic zakončil účast v pohárech důstojně. Vítězství nad Feyenoordem klíčilo po penaltě Palmy

Fotbalisté Celticu vyhráli v šestém kole skupiny E Ligy mistrů nad Feyenoordem 2:1. Doposud výsledkově upozaděný skotský celek našlápl k zisku tří bodů ve 33. minutě, kdy Luis Palma proměnil pokutový kop. Rotterdamští sice v závěru vyrovnali, v nastavení ovšem udeřil Gustaf Lagerbielke. Na celkovém umístění v tabulce však úspěch Keltů nic nezměnil, jelikož tým z Nizozemska měl účast v jarní části Evropské ligy jistou už před výkopem. Český záložník Ondřej Lingr strávil celý zápas na lavičce náhradníků.

Domácí mančaft byl jedním z velkých zklamání skupinové fáze, když ze všech pěti kol ani jednou nevyhrál, přičemž se s ziskem pouhého bodu nacházel na dnu tabulky. S jistotou tak přišel i o případný posun do Evropské ligy, kam se naopak dostal jeho soupeř z Rotterdamu. Nizozemci navíc s přehledem ovládli první vzájemný zápas, na což chtěli navázat i v odvetě. Pokud však mohl být tým z Glasgow na něco pyšný, tak to byly duely na domácí půdě, kde za celý kalendářní rok 2023 prohrál pouze jednou.

Rotterdamští nastoupili do utkání ve viditelně lepší formě a defenzivní val skotského mistra zažíval v úvodních minutách těžké chvíle. Ty ale přestál a byl to právě Celtic, jenž měl v 17. minutě první velkou příležitost, a to konkrétně prostřednictvím svého nejnebezpečnějšího hráče, Kyoga Furuhashiho. O pět minut později se jako první radoval Santiago Giménez, který jako první po skvělé individuální akci rozvlnil síť, jeho gólu ale předcházel ofsajd. Zkratkovité jednání poté předvedl Ramiz Zerrouki, jenž ve 31. minutě složil svého soupeře už v pokutovém území a nabídnutou penaltu zužitkoval Palma.

Posledně jmenovaný hráč o sobě dal vědět i po výměně stran. Ve 49. minutě skvěle zamířil do levého dolního rohu branky Justina Bijlowa, ten ale střelce zastínil pohotovým zákrokem. Holanďanům se nedala upřít snaha, nicméně jejich ofenzivní počínání branku nepřineslo. Dostatečně gólově saturováni se zdáli být i Skoti, kteří se před více než 56 tisíci diváky zatáhli do obrany. To ale nebyl příliš promyšlený tah, jelikož tým z Rotterdamu nepřestával útočit. V 82. minutě tak neměl větší problém s vyrovnáním Yankuba Minteh. Tým z Glasgow si nechal závěrečný dovětek v pohárové Evropě do nastaveného času, kdy hlavičkou rozhodl Lagerbielke.

Celtic tak potvrdil domácí sílu a v posledním utkání získal čestné tři body. Feyenoord nyní bude upírat svůj zrak k 18. prosinci, kdy je na programu los play off.

PSG si zahrávalo s osudem. Pařížany po remíze s Dortmundem posunul do osmifinále AC Milán

Atraktivní duel šestého kola skupiny F Ligy mistrů mezi domácím Dortmundem a PSG skončil remízou 1:1. Oba celky vlétly do zápasu ofenzivně naladěné a už v první půli mohlo padnout množství gólů. Šance spalovali zejména hosté, při té ze 17. minuty přitom udělal Kylian Mbappé vše správně, na brankové čáře se však zjevil s nevídaným zákrokem obránce Niklas Süle. Největší hvězda týmu na sebe pak mohla strhnout záři reflektorů i po změně stran, kdy už oba týmy skórovaly, jenže Mbappého gól neplatil kvůli těsnému ofsajdu. Pařížané přesto nemuseli smutnit dlouho, o jejich osmifinálové účasti totiž nakonec rozhodl výsledek z Newcastlu.

Die Schwarzgelben se před závěrem skupiny nacházeli až v nečekaně komfortní pozici, neboť si s předstihem zajistili účast mezi nejlepší 16 a k postupu z prvního místa jim chyběl jediný bod. Ten ovšem potřebovali získat proti svému doposud jedinému přemožiteli. Hosté z Paříže navíc přicestovali do Německa s vědomím, že pokud se nechtěli ve své cestě do vyřazovací fáze spoléhat na ztrátu Newcastlu v souběžně hraném duelu s AC, museli bezpodmínečně zvítězit.

Diváci už od prvních minut sledovali atraktivní hru, která se přelévala ze strany na stranu. První větší příležitost si připravil v 10. minutě Marco Reus, jenž střelou z dálky prověřil pozornost Gianluigiho Donnarummy. Velké věci se však začaly dít o pár chvil později na polovině Dortmundu. Mbappé si zpracoval míč, obešel brankáře a střílel do prázdné brány, tam se ovšem objevil skluzující hrdina domácích Süle a skvělým zákrokem vykopl balon z brankové čáry. Po záchranné brzdě domácího stopera pomohla černožlutým i tyč, kterou napálil ve 20. minutě technickou střelou Bradley Barcola. Show spálených šancí pokračovala i nadále, když jen o tři minuty později netrefil po samostatném úniku branku Randal Kolo Muani. V pozoru ale musel zůstat i na druhé straně Donnarumma, na němž si podruhé vylámal zuby Reus.

Sérii zahozených příležitostí utnul po změně stran Karim Adeyemi. Při gólové akci udělal kus práce Niclas Füllkrug, jenž po zbytečné ztrátě hostů dostal míč na kopačky mladého německého útočníka, který už to měl z hranice pokutového území jednoduché. Radost BVB ovšem příliš dlouho nevydržela, jelikož v 56. minutě srovnal Warren Zaïre-Emery. Klenot Paříže napřáhl k dalekonosné střele, která skončila za zády bezmocného Kobela. Velká euforie pařížských fanoušků přišla v 76. minutě, kdy pláchl obraně Mbappé a střelou k levé tyči vsítil vedoucí gól. Ten však nebyl uznán pro milimetrový ofsajd. PSG to ale mrzet nemuselo, jelikož další branku k postupu nakonec nepotřebovalo.

Dortmund tedy zakončil své účinkování v těžké skupině remízou a zajistil si postup z první příčky. Ze druhého místa se k němu nakonec připojí PSG, jemuž pomohla ztráta Newcastlu. Oběma celkům určí osmifinálového soupeře los, který je na programu 18. prosince.

Brazilská spolupráce dovedla Porto do osmifinále. Recept na Šachtar připravil Galeno

Hráči Porta v přímém souboji o postup do osmifinále Ligy mistrů uspěli v šestém kole proti Šachtaru a po vítězství 5:3 si zajistili druhou příčku ve skupině H. Hlavní zásluhu na získaných třech bodech nesl Brazilec Galeno, který si v první půli připsal hned dva přesné zásahy. Svůj příspěvek doplnil po změně stran o dvě nahrávky, včetně té pro Pepeho na rozhodující trefu. Portugalský celek tak oslavil postup do jarní fáze milionářské soutěže. Alespoň malou útěchou pro Šachtar mohlo být celkové třetí místo ve skupině, které mu zajistilo účast v play off Evropské ligy.

Oba celky posbíraly v dosavadním průběhu skupinové fáze shodně po devíti bodech a závěrečné střetnutí mělo rozhodnout o tom, kdo spolu s Barcelonou postoupí do vyřazovací části. Výhodu domácího prostředí mělo Porto, které však zvládlo i venkovní duel hraný v Hamburku a se Šachtarem navíc nikdy neprohrálo. Klub z Doněcku se ale pyšnil dobrou formou, jelikož vyhrál třikrát v řadě a v žádném z těchto utkání neinkasoval.

Draci mohli jít již po pár momentech do vedení, hlavičku Mehdi Taremiho ale zastavil pozorný Dmytro Riznyk. Ten v deváté minutě už ovšem neměl nárok na pokus Galena, jenž po přiťuknutí padajícího krajana Evanilsona zakončoval do prázdné brány. Atraktivní úvod potvrdil za hosty jen těsně nad břevno nebezpečně hlavičkující Danylo Sikan. Obrovské vášně pak mezi hráči Porta vyvolal ve 29. minutě původně neuznaný gól Sikana, který po zásahu videorozhodčího nakonec platil, i přes vehementní protesty domácích. Vedení si Draci ovšem stihli do pauzy vzít zpět, druhý přesný zásah večera si po precizní ráně z hranice šestnáctky připsal Galeno.

Porto si ve druhé půli hlídalo vedení a Horníky nepouštělo k žádnému většímu ohrožení své brány. Po hodině hry se navíc sami Draci dostali do trháku. Galeno v 62. minutě vypíchl míč obránci a přistrčil ho do šance Taremimu, který bombou na přední tyč navýšil vedení. Šachtar se ale nevzdal a dokázal přijít s odpovědí, když si po akci Krtků Stephen Eustaquio nešťastně srazil míč do vlastní sítě. Dvougólový náskok si ovšem domácí vzali rychle zpátky, po rohovém kopu protlačil míč za brankovou čáru velezkušený kapitán Pepe. Frenetický závěr zápasu nabídl hru nahoru dolů a příležitosti na obou stranách. Za domácí se otevřenou obranu Doněcku ještě povedlo využít Franciscu Conceicaovi, třetí gól ukrajinského týmu pak vstřelil střídající Eguinaldo, který určil finální skóre duelu.

Vítězství a postup do jarní fáze milionářské soutěže si tak zajistilo Porto, které se svého dalšího soupeře dozví 18. prosince, kdy je na programu los. Ve stejný den bude mít o svém sokovi pro předkolo play off Evropské ligy jasno také Šachtar.

AC překazilo magickou noc Newcastlu a zamířilo do Evropské ligy. Strakám v závěru došly síly

Fotbalisté Newcastlu nezvládli závěrečný duel skupiny F Ligy mistrů, když na domácím hřišti prohráli s AC Milán 1:2. Straky vstoupily do klíčového zápasu sezony aktivně, za což byly odměněny ve 33. minutě, kdy se nádhernou ranou do šibenice prosadil Joelinton. Brazilskému pilíři středových řad Magpies předložil míč Lewis Miley, jenž se stal nejmladším asistujícím hráčem v Lize mistrů, když pokořil 17 let starý rekord Thea Walcotta. Skvělou atmosféru na severu Anglie ale ve druhé půli překazili Christian Pulišič a Samuel Chukwueze. Právě jejich góly poslaly do další fáze Ligy mistrů PSG a milánskému velkoklubu zajistily alespoň účast v Evropské lize.

Na výkonech a výsledcích Strak se v nedávné době začala projevovat rozsáhlá marodka. Vždyť při posledním výjezdu na hřiště Tottenhamu se musel Eddie Howe obejít hned bez 12 členů svého kádru. Aby toho nebylo málo, během předchozího představení v milionářské soutěži Newcastle sahal v Paříži i přes absence po senzačním vítězství, které mu nakonec sebrala až diskutabilně nařízená penalta. Přesto ale měl slušnou šanci v případě výhry nad AC postoupit, musel se však spoléhat na ztrátu PSG.

A byli to právě domácí hráči, kteří od úvodních minut diktovali tempo hry a snažili se jít za kýženým vítězstvím. Do první obrovské příležitosti se ve 20. minutě téměř prodral Miguel Almirón, jenž obdržel přihrávku do malého vápna. Skvělým skluzem mu ale ve střele do prázdné branky zamezil Fikayo Tomori. Dominance Newcastlu nakonec vedla i k otevření skóre, které měl po půlhodině hry na svědomí Joelinton. Brazilský záložník obdržel od 17letého Mileyho přihrávku na hranici pokutového území a tvrdým projektilem pod břevno rozjásal fanoušky Magpies.

Do druhého dějství vstoupili Milánští mnohem lépe než do toho prvního. Zlepšený herní projev vedl v 59. minutě ke srovnání, o které se postaral Pulišič. Americký křídelník mohl děkovat Olivieru Giroudovi, jenž jej chytrou přihrávkou našel na zadní tyči, odkud se bývalý hráč Dortmundu či Chelsea ve stoprocentní šanci nemýlil. Newcastle mohl po hodině hry dostat zpět do vedení Bruno Guimaraes, světovým zákrokem se ale prezentoval Mike Maignan, jenž technickou střelu zlikvidoval. Na druhé straně mohl být v 79. minutě za hrdinu Rafael Leao, po úniku za obranu ale trefil jen levou tyč. Nakonec se však hosté přece jen skvělého obratu dočkali, když jim vítězství zajistil obstřelem do levého horního rohu branky střídající Chukwueze, jemuž k rozhodující trefě stačila pouhá jedna minuta pobytu na trávníku.

AC Milán tedy dokázal vybojovat veledůležité vítězství, kvůli remíze PSG to ale stačilo pouze na Evropskou ligu. Jméno svého příštího soupeře se Italové dozví 18. prosince při losu. Newcastle se pro tuto sezonu s evropskými poháry loučí.

Liga mistrů - 6. kolo:

Crvena Zvezda - Manchester City 2:3 (76. Hwang, 90+1. Katai - 19. Hamilton, 62. Bobb, 85. z penalty Phillips)
RB Lipsko - Young Boys 2:1 (51. Šeško, 56. Forsberg - 53. Colley)
Antverpy - Barcelona 3:2 (2. Vermeeren, 56. Janssen, 90+3. Ilenikhena - 35. Torres, 90+1. Guiu)
Atlético - Lazio 2:0 (6. Griezmann, 51. Lino)
Celtic - Feyenoord 2:1 (33. z penalty Palma, 90+1. Lagerbielke - 82. Minteh)
Dortmund - PSG 1:1 (51. Adeyemi - 56. Zaïre-Emery)
FC Porto - Šachtar 5:3 (9. a 43. Galeno, 62. Taremi, 76. Pepe, 82. F. Conceição - 29. Sikan, 73. vlastní Eustaquio, 88. Eguinaldo)
Newcastle - AC Milán 1:2 (33. Joelinton - 59. Pulisic, 84. Chukwueze)