Paráda! Sparta vyhrála nad Arisem Limassol a zahraje si ve vyřazovací fázi Evropské ligy

Sparta vyhrála v závěrečném 6. kole Evropské ligy na hřišti Arisu Limassol 3:1 a může se těšit na jarní vyřazovací fázi této pohárové soutěže. Sparta už v poločase vedla 3:0 a měla zápas pod kontrolou. Vítězem skupiny je skotský celek Glasgow Rangers, který vyhrál na půdě Betisu 3:2. Poražení si zahrají Konferenční ligu.

Sparťanští fanoušci šli v úvodu emocemi ze dna na vrchol. Již ve třetí minutě hasil hrubici v rozehrávce za cenu žluté karty Ladislav Krejčí, hned minutu nato ale rozradostnil hostující ochozy Kuchta. Ve vápně si mezi obránci našel přihrávku Lukáše Haraslína, který byl sám zdvojen. Úklid míče k levé tyči byl o poznání lehčí než pumelice Birmančeviče z 11. minuty. Srb potvrdil svou formu a z první zakončil zpoza vápna k pravé šibenici. Zlatou šanci přichystal pro Kuchtu po půlhodině hry krásnou průnikovkou Jaroslav Zelený, útočník ale tváří v tvář brankáři trefil nohu svého soka. V závěru první půle udeřil znovu Birmančevič, kterému přichystal milimetrovou přihrávku do vápna Qazim Laci.

Letenští odmítali usnout na vavřínech a hnali se kupředu i po výměně stran. Kaňkou na skvělém výkonu hostů byla dvojice nucených střídání v defenzivě, po odchodu Ángela Preciada z první půle totiž musel střídat i navrátilec do základní sestavy Asger Sörensen. Sparťané se však místo bránění soustředili na útok, což mohl hattrickem stvrdit Birmančevič. Učebnicovou definici průnikové přihrávky skrz obranu v podání Kuchty ale nedokázal zužitkovat, gólman Vaná Alves totiž podruhé v utkání vynikl v souboji jeden na jednoho. Nejtěžší zákrok předvedl v 76. minutě Peter Vindahl, když hbitě zareagoval na obráncovu teč z bezprostřední blízkosti. Nic však nezmohl s gólem z 84. minuty, kdy jej přehodil nikým neatakovaný Leo Bengtsson.

Utkání 6. kola skupiny C Evropské ligy:
Aris Limassol - Sparta Praha 1:3 (0:3)
Branky:
84. Bengtsson - 11. a 45.+1 Birmančevič, 4. Kuchta. Rozhodčí: Osmers - Beitinger, Schaal - Brand (video, všichni Něm.). ŽK: Cajú, Brown - Krejčí, Kairinen.

Aris: Vaná - Yago, Moucketou-Moussounda (46. Brorsson), Uroševič, Cajú - Mayambela (76. Spoljaric), Struski, Szöke (65. Brown) - Bengtsson, Gomis (65. Montnor) - Kokorin (84. Stepiňski). Trenér: Špilevskij.
Sparta: Vindahl - Vitík, Sörensen (66. Vydra), Krejčí - Preciado (36. Wiesner), Kairinen, Laci, Zelený - Birmančevič (78. Pešek), Haraslín (66. Karabec) - Kuchta (78. Olatunji). Trenér: Priske.

Betis - Rangers 2:3 (2:2)