Schickova senzační vánoční nadílka. Český reprezentant slavil hattrick už v poločase

Patrik? Schick. Patrik? Schick. Stadion v Leverkusenu nadšeně bouřil a oslavoval svého hrdinu v bundesligovém duelu s Bochumí. Bombarďák se čtrnáctkou na dresu už do přestávky nasázel bezmocnému soupeři tři branky a Bayer dál vládne německé nejvyšší soutěži. Středeční výhra 4:0 nese zásadní podpis českého reprezentanta.

Kdo měl strach o to, v jaké formě se Patrik Schick vrátí po dlouhodobém zranění, může být zjevně bez obav. Už první poločas s Bochumí se proměnil v galapředstavení českého útočníka. Ve třicáté minutě se zapsal do listiny střelců poprvé. Nejprve si došel pro penaltu, když mu gólman soupeře skočil pod nohy. Sice pak mocně ukazoval, že se pokutový kop neměl zahrávat, ale všechno bylo marné. Schick si postavil míč na penaltový puntík a levačkou poslal míč do sítě. Zklamaný brankář hostů jen vztekle gestikuloval.

A zdaleka to nebylo všechno. Stačilo pár desítek sekund a Schick pelášil v euforii po trávníku znovu. To mu z pravého křídla předložil do tutové šance Frimpong a český útočník levačkou nasměroval míč do sítě. Publikum nadšeně burácelo, a to ještě nevědělo, co ho čeká. Schick totiž měl i další tutovku, jenže levačkou v dobré pozici netrefil branku.
Pak se na moment Schick proměnil v nahrávače, když vymyslel tutovku pro jednoho ze spoluhráčů, ale ten s ní naložil bídně. A tak se hlavní role ujal opět český reprezentant, když v nastavení první půle po rohovém kopu hlavou pečetil výsledek na 3:0.

Ani hattrick Schicka neuspokojil. I po přestávce se dral do šancí. Když mu sudí pískl po souboji rameno na rameno útočný faul, bylo znát, jak moc je nespokojený. Pozici největší hvězdy utkání mu ale nikdo nemohl vzít. Český kanonýr tak po dvou trefách v Evropské lize, kde Leverkusen ovládl bez ztráty bodu základní skupinu a jednom zásahu v německého pohárové soutěži, otevřel gólové konto také v bundeslize. A hned hattrickem. Když v 68. minutě střídal, vysloužil si obrovské ovace fanoušků.

V 69. minutě pak zvýšil na 4:0 Boniface, který právě Schicka na trávníku nahradil. Šlo o jeho desátou trefu v sezoně. V 73. minutě se na hřiště dostal i druhý z českých ofenzivních hráčů Adam Hložek. Za tři minuty se dostal bývalý sparťan do velké šance, ale pálil jen nad branku.

Trenér Xabi Alonso mohl být konečným výsledkem nadmíru spokojený. V úterý slíbil fanouškům, že jeho tým utkání zvládne, a to se také stalo. „Chceme odjet na dovolenou s dobrým pocitem a dobrou náladou,“ naznačil, že nic jiného, než zisk tří bodů nebere. Bayer neměl v utkání problém a zůstává v čele bundesligy bez jediné porážky.

Bundesliga - 16. kolo:

Union Berlín - Kolín nad Rýnem 2:0 (56. Hollerbach, 78. Fofana)
Eintracht Frankfurt - Mönchengladbach 2:1 (90.+2 Buta, 90.+8 Koch - 27. Wöber)
Heidenheim - Freiburg 3:2 (53. Dinkci, 85. Kleindienst, 90.+3 vlastní Ginter - 7. a 64. z pen. Höler)
Leverkusen - Bochum 4:0 (30. z pen., 32. a 45.+1 Schick, 69. Boniface)
Stuttgart - Augsburg 3:0 (18. Undav, 45.+2 Guirassy, 69. Führich)
Wolfsburg - Bayern Mnichov 1:2 (45.+1 Arnold - 33. Musiala, 43. Kane)