Liberec dál slídí na slovenském trhu. Pod Ještěd může dorazit i krajní hráč mistrovského Slovanu Bratislava

Liberec dál slídí na slovenském trhu. Pod Ještěd může dorazit i krajní hráč mistrovského Slovanu Bratislava

Dvaadvacetiletý kanonýr Lukáš Letenay, jenž nasázel ve druhé slovenské lize za Púchov během 15 podzimních vystoupení stejný počet branek, by letošní zimu nemusel být poslední posilou Liberce ze země našich východních sousedů.

Jak na síti X zmínil také Jozef Kopčo, pod Ještěd pravděpodobně velmi brzo zamíří také o rok starší levý obránce Matúš Vojtko, jenž je majetkem proslulého Slovanu Bratislava.

V rozběhlém ročníku 2023/2024 toho však za nejúspěšnější klub slovenské historie příliš neodehrál a z jeho vytížení je patrné, že mezi nepostradatelné muže sestavy rozhodně nepatří.

Jeden start zaznamenal v letním předkole Evropské ligy, jednou absolvoval 90 minut ve Slovenském poháru a v ligové soutěži ho kouč Vladimír Weiss použil za celý podzim jen na 403 minut čistého času, s tím, že dalších 270 minut absolvoval za klubovou rezervu ve druhé lize.

Africký pohár národů 2024: Mezi hvězdami se ukážou sparťan Gomez, mladoboleslavský Sakala i vyškovské duo

Trojnásobný šampion FORTUNA:LIGY, který před pár týdny změnil majitele, by rád přivedl bývalého zadáka Zemplínu Michalovce i HNK Gorica na půlroční hostování s opcí na trvalý přestup, k němuž by mohlo dojít v letním přestupovém okně.

Vše má v rukou současný lídr Niké ligy, jenž je doma na Tehelném poli, kde ho má smluvně pojištěného do 30. června 2025.

Právě tamní Slovan rozhodne o tom, zda si bývalý slovenský reprezentant do jednadvaceti let poprvé v kariéře vyzkouší českou ligu, nebo ještě dá šanci k jednání zájemcům z Bosny a Chorvatska.

Pokud Vojtko v příštích hodinách či dnech skutečně zamíří na stadion U Nisy, potká se s krajanem Ľubomírem Tuptou a v novém modrobílém trikotu bude moci debutovat již za necelý týden proti polskému celku Miedž Legnica.

Kanonýr Slepička v Tochovicích dohrál, slavil druhou výhru v ringu. Teď si užívám roli táty, říká bývalý sparťan