Druhá bundesligová trefa Černého byla výstavní, Dortmund ukončil sérii šesti zápasů bez vítězství

OBSAHUJE VIDEO

Václav Černý ozdobil návrat na bundesligový trávník po zimní přestávce parádním gólem a postaral se o remízu Wolfsburgu v Mohuči 1:1. Bayer Leverkusen zvítězil v Augsburgu 1:0 až gólem v nastavení, který vstřelil Argentinec Palacios. Udržel tak čtyřbodový náskok před Bayernem Mnichov, který má ale zápas k dobru. Na všech stadionech drželi minutu ticha na počest zesnulé legendy Franze Beckenbauera.

Černý se už po dvanácti minutách šikovně zbavil obránce, pronikl do šestnáctky a střelou z 15 metrů nedal brankáři šanci. Byl to jeho druhý ligový gól, první dál v listopadu Brémám. Po hodině hry Švýcar Widmer vyrovnal, nicméně Mohuč zůstává už sedm kol bez vítězství v pásmu ohrožení.

Augsburg potvrdil, že je pro Bayer nepříjemným soupeřem, v minulém ročníku s ním vyhrál oba zápasy a i tentokrát dlouho vzdoroval. V útoku Leverkusenu se při neúčasti zraněného Bonifaceho a dalších tří hráčů, kteří odletěli na africký šampionát, poprvé v sezoně sešli už v základní sestavě Patrik Schick a Adam Hložek.

Kadeřábek se překvapení nedočkal, jeho Hoffenheim rozebrali v Allianz Areně Musiala s Kanem

Schick, který před Vánoci oslavil návrat do základní sestavy v bundeslize po vleklém zranění hattrickem, měl největší šanci v 19. minutě. Šel sám na brankáře Dahmena, ale klička se mu nepovedla. Chvíli po něm orazítkoval břevno domácí branky Španěl Grimaldo a po hodině hry mířila Schickova hlavička vedle branky. Už se zdálo, že Augsburg ukončí černou sérii, v níž dostal gól v každém z 19 zápasů, ale Palacios byl proti.

Union Berlín s Alexem Králem v základní sestavě uhrál bezbrankovou remízu ve Freiburgu a byl to teprve čtvrtý bod, který si v této sezoně přivezl ze soupeřových hřišť. V Kolíně nad Rýnem začal nový trenér Timo Schultz remízou 1:1 s Heidenheimem. Ligový nováček předtím tři zápasy po sobě vyhrál.

Lipsko v repríze minulého pohárového finále prohrálo doma s Eintrachtem Frankfurt 0:1 a stalo se tak vůbec poprvé v historii. Už v sedmé minutě se trefil Knauff. Všechny šance domácích pak zlikvidoval skvělý brankář Trapp.

Borussia Dortmund ukončila sérii šesti zápasů bez vítězství napříč soutěžemi a v Darmstadtu deklasovala ligového nováčka 3:0. Domácí nevyhráli od začátku října deset ligových zápasů a klesli na poslední místo.

Německá liga - 17. kolo:

Augsburg - Leverkusen 0:1 (90.+4 Palacios). Freiburg - Union Berlín 0:0, Kolín nad Rýnem - Heidenheim 1:1 (29. Selke - 55. Busch), Mohuč -Wolfsburg 1:1 (61. Widmer - 12. Černý), Lipsko - Eintracht Frankfurt 0:1 (7. Knauff), Darmstadt - Dortmund 0:3 (24. Brandt, 77. Reus, 90.+2 Moukoko).