Sparta v zimě neprohrála, výhru nad Malmö jí vystřílel Krejčí. Plzeň remizovala s Aarhusem, trefil se Šulc

Plzeň v generálce na jarní část sezony remizovala v posledním zápase španělského soustředění s dánským Aarhusem 1:1. Svěřenci trenéra Miroslava Koubka v šestém utkání zimní přípravy poprvé nezvítězili. Spartě vystřílel vítězství 2:1 nad švédským Malmö Ladislav Krejčí, Letenští tak odehráli přípravu bez jediné prohry. Dynamo České Budějovice pak remizovalo s ukrajinským týmem Kovalivka 1:1. Branku jihočeského celku vstřelil Čermák.

Viktoria se v přípravném utkání prosadila jako první. Hranáč vybojoval míč na vlastní polovině, Vydra následně pasem vyslal do úniku Šulce, který zakončil parádně. Poradil si se dvěma obránci a poslal míč do sítě.

Tím ale i přes řadu stanadardních situací gólová produktivita Plzně skončila. Těsně vedle hlavičkoval kapitán Hejda. Ve 34. minutě se Cadu postavil k trestnému kopu a jeho střela zazvonila na tyč. Aarhus hned svou první příležitost ve 37. minutě proměnil ve vyrovnání.

Do druhého poločasu trenér Miroslav Koubek prostřídal, čtyři změny však skóre neovlivnil. Po hodině hry přišlo dalších šest střídání v barvách Viktorie. Stejně se však dění na hřišti odehrávalo uprostřed středu pole. Až v 81. minutě se pověsil do vzduchu Jemelka a dostal balon do sítě. Radost mu však zkazil zdvižený praporek rozhodčího. Viktoriáni tak remizovali s Aarhusem 1:1.

"Byla to opět dobrá prověrka, kdy jsme si vyzkoušeli určité varianty. Něco se povedlo lépe, něco méně, ale celkově jsme viděli solidní věci a jsme dobře nachystáni na start ligy," řekl pro klubový web Marek Bakoš, asistent plzeňského trenéra Miroslava Koubka.

"Soupeř byl dobrý, proto jsme si jej také vybrali. Mělo to tempo, přesto jsme měli šance, trefili tyčku a vytvořili si další situace, které jsme nedotáhli. Kdybychom dali o jeden dva góly více, bylo by to lepší, ale věřím, že jsme si to nechali na sezonu," dodal bývalý slovenský reprezentant.

Kapitán Krejčí úřadoval, panák se zranil

Sparta odehrála poslední přípravný zápas v rámci zimní přestávky proti mistrovi švédské ligy z Malmö. Pražský týmn už v osmé minutě inkasova, když se prosadil Nanasi. Letenští ale odpověděli po rohu Kairinena, kdy se prosadil Krejčí. Ten pak po hodině hry proměnil ve vítězný gól penaltu po faulu na Kuchtu. Sparta tak zvítězila 2:1.

Poslední přípravný zápas českého mistra měl hodně divoký začátek. Během jedenácti minut totiž padly dvě branky. Nejprve sparťané poprvé v zimní přípravě inkasovali. Záložník Nanasi prošel s míčem k hranici vápna a přízemní střelou k tyči překonal Vindahla. Za pár desítek sekund však zůstal po centru Kairinena před brankou úplně volný Krejčí a srovnal.

Ještě před pauzou musel vystřídat zraněný obránce Filip Panák. "Během hry jsem viděl, že si něco udělal v souboji se zády. Byl to pravděpodobně velmi tvrdý dopad, který vše způsobil. Doufám tedy, že bude jen otlučený, pravdu se ale dozvíme brzy," uvedl dánský trenér Sparty Brian Priske pro klubový web.

Klíčový moment přišel takřka po hodiny hry. Laci s Kuchtou zatlačili na Larsena a připravili ho o balon. Vzápětí Kuchtu fauloval ve vápně Cornelius a sudí nařídil penaltu. Přestože si brankář Friedrich na balon sáhl, mohl se Krejčí radovat z druhého gólu. Další velké šance už ani jeden z týmů neproměnil.