Koubek dělá super job, Šádek je nejlepší manažer v Česku. Byl by i v jiných zemích, tvrdí spolumajitel Plzně

Koubek dělá super job, Šádek je nejlepší manažer v Česku. Byl by i v jiných zemích, tvrdí spolumajitel Plzně

Maximální spokojenost. Tak hodnotí první půlrok od vstup rakousko-švýcarských vlastníků spolumajitel západočeského klubu Martin Dellenbach. Švýcarský člen představenstva západočeského klubu je nadšený ze spolupráce s předsedou představenstva Adolfem Šádkem, stejně vnímá i práci dvaasedmdesátiletého trenéra Miroslava Koubka. Pro klubové stránky prozradil, že s nejstarším koučem české nejvyšší soutěže plánuje vedení Viktorie na jaře jednat o prodloužení smlouvy.

Plzeň získala strategického partnera teprve v létě minulého roku, Dellenbach ale tvrdí, že při spolupráci s Adolfem Šádkem má pocit, jako by jej znal dvacet let. Spolupráci se nemůže vynachválit. „Je to jeden z nejlepších, možná nejlepší manažer v Čechách a mám jasno v tom, že by byl i v jiných zemích. Ví, co dělá a já se mohu koncentrovat na oblasti, kde se můžeme posunout…“ neskrývá nadšení.

„Dělá fotbal 24 hodin denně, a v tom jsme stejní, řešíme věci ráno, večer nebo v noci, to je jedno - pořád naplno! Vzájemně se doplňujeme, baví nás to a posouváme se společně dopředu,“ dodává v podobném tónu.

Slova chvály si od člena představenstva mohl vyslechnout i trenér Miroslav Koubek. „Míra dělá super job! Naprosto se společně se svým realizačním týmem ztotožnil s tím, co jsme chtěli, s naší vizí. Má ohromnou motivaci," nešetří poklonami před koučem Dellenbach.

Sparta v zimě neprohrála, výhru nad Malmö jí vystřílel Krejčí. Plzeň remizovala s Aarhusem, trefil se Šulc

„Jsem obrovský fanoušek zkušených lidí jako je on. Třeba se ho zeptám na názor a on mi odpoví, že už takovou situaci zažil desetkrát a že to nebude fungovat a má pravdu. Má to prožité, ví, co je správné. Takoví odborníci jsou pro klub nesmírně důležití a je dobré, když je můžete využívat,“ neskrývá.

Neopomene zmínit i další důležitou věc, která s trenérem souvisí. „Pan Koubek je extrémně otevřený novým věcem, chce se neustále učit a zajímavá se o ně. Umím si představit, že nám bude pomáhat ve střednědobém horizontu v různých směrech,“ hlásí Dellenbach a vyjádřil se i otázce prodloužení smlouvy pro trenéra Viktorie.

„Domluvili jsme se, že se během jara potkáme a vyhodnotíme si všechny faktory. Důležité bude i to, jak se bude trenér cítit. Momentálně nemusíme být pod nějakým stresem my ani on. V klidu si sedneme a probereme to,“ dodává.