První venkovní gól po čtyřech měsících Unionu na výhru v propršené Mohuči nestačil

Hráči Mohuče remizovali v dohrávce 18. kola Bundesligy na vlastním stadionu s Unionem 1:1, a prodloužili tak jeho venkovní sérii bez výhry trvající od loňského srpna. Duel hraný na podmáčeném terénu nabídl navzdory nepříznivým podmínkám přehršel gólových šancí. Obě branky nakonec padly v dlouhém nastavení úvodního dějství, kdy na gól Jonathana Burkardta zareagoval první ligovou trefou Berlíňanů na hřištích soupeřů od 7. října Robin Gosens. Alex Král naskočil do zápasu z lavičky v 76. minutě.

Union se mohl po víkendové prohře s Lipskem těšit na zápas s Mohučí, se kterou nepadl pětkrát v řadě, přičemž v posledním střetnutí zvítězil vysoko 4:1. Die Eisernen ovšem nehrálo do karet venkovní prostředí, kde naposledy vyhráli v srpnu minulého roku. K prolomení této šňůry měli ale dobré předpoklady, jelikož domácí získali tři body od startu ročníku jen jednou a v tabulce jim patřilo předposlední místo.

Již ve čtvrté minutě za hosty nebezpečně zahrozil Benedict Hollerbach a gólman Robin Zentner měl s jeho střelou zpoza šestnáctky na promáčeném terénu spoustu práce. Krátce poté mohl děkovat brankové konstrukci, pouze do břevna totiž zblízka střílel Kevin Volland. Pekelné tempo potvrdili na druhé straně hřiště také domácí, dva závary po rohových kopech ale zázračnými zákroky vymazal Frederik Rönnow. Následně Volland podruhé v duelu rozezvučel tyč. Úvodní dějství se pak k nelibosti hráčů obou táborů protáhlo z důvodu protestu hostujícího kotle, čehož v osmé nastavené minutě využil po rohu nechytatelnou hlavičkou Burkardt. Bláznivý první poločas uzavřel Gosens, který z těžkého úhlu propasíroval míč za Zentnerova záda, a do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu.

Tempo po pauze nepolevilo a Rönnow se musel vytasit s dalším fantastickým zákrokem, tentokrát proti hlavičce Silvana Widmera. Karnevalsverein následně převzali iniciativu a i na trávníku, který v některých místech spíše připomínal rybník, podnikali obvykle neúspěšné nájezdy do šestnáctky Unionu. Po obrovské chybě obrany hostů se v 73. minutě objevil v malém vápně úplně osamocený Karim Onisiwo, svou šanci ale neuvěřitelně zahodil, když hlavou mířil vedle brány. Z přímého kopu se poté ještě snažil překvapit Volland, mířidla si ovšem nesrovnal a jeho pokus proletěl kousek nad břevnem.

Vyrovnaná bitva dvou celků ze spodní části tabulky tak nakonec divákům vítěze nepřinesla. Mohuč se v dalším ligovém kole představí 11. února proti Stuttgartu, Union změří o den dříve síly s Wolfsburgem.