Oulehla přijde v jihlavské kabině o nejlepšího střelce. Fila se však nevydá za Hapalem, nýbrž za Holoubkem

Oulehla přijde v jihlavské kabině o nejlepšího střelce. Fila se však nevydá za Hapalem, nýbrž za Holoubkem

Nejlepším střelcem Jihlavy byl v podzimní části čerstvě dvacetiletý středopolař Lukáš Fila, jenž v rámci čtrnácti vystoupení a 1086 odehraných minut nasbíral sedm přesných zásahů a podařilo se mu tak vyhrát mini souboj s útočníkem Justinem Araujo-Wilsonem, který se zastavil na šesti trefách. Na Vysočině už však dlouho nevydrží.

Týmu, jemuž patří ve F:NL pátá pozice, už se povedlo vychovat v nedávné minulosti mnoho výborných hráčů, s tím, že v poslední době šlo například o Karla Pojezného, jenž je nyní stabilním kamenem defenzivy Baníku Ostrava.

Skauti se jezdili na Vysočinu pravidelně dívat na Tomáše Fraňka či Miroslava Křehlíka a v širších kádrech mládežnických reprezentací má Jihlava hned čtyři tváře včetně Fily, který už dokázal nasbírat ve F:NL úctyhodných 67 startů a další čtyři soutěžní zápasy přidal v MOL Cupu.

Zpestřil si život v "Love Islandu" a vyměnil Hostouň za Benešov. Věříme, že Vitásek přinese nový rozměr, zní z divize

Sportovní ředitel a předseda představenstva Lukáš Vaculík si je dobře vědom toho, jak by cena zmíněných talentů vzrostla, kdyby se mužstvu trenéra Davida Oulehly podařilo postoupit do první ligy.

Elitní soutěž už však čeká minimálně na křídelníka Filu, jenž na sebe v průběhu první poloviny sezony neupozornil jen zmíněnými sedmi vstřelenými brankami. Kontrakt ke žlutomodrým barvám ho váže už jen do 30. června 2024 a posun za lepším už by měl být pouze otázkou času.

V Ústí nepochybují, že budou minimálně vyrovnaným soupeřem i pro týmy, které se pohybují o patro výše

"Registrujeme zvýšený zájem o Filu. Sám hráč se posunu za další výzvou nebrání, pokud by přišla správná nabídka od správného klubu, kde by měl prostor k dalšímu sportovnímu růstu," uvedl již těsně po konci podzimu zmíněný funkcionář, jehož vyjádření nabídly stránky fcvysocina.cz.

"Ježci" se ohledně křídelních hráčů nachází v docela komfortní situaci, neboť mají na onu pozici ještě Křivánka, Křehlíka, Selnara, Ogiomadeho a Fraňka. Fila už by tak klidně mohl brzy hlásit na nové klubové adrese...

Podle iSport.cz vyhrála zákulisní závod o jeho podpis Mladá Boleslav, kterou měl Fila upřednostnit před Baníkem Ostrava. 

Syn bývalého kouče Sparty se vrací z ciziny. Hašek bude hrát Středočeský přebor

Slavná slezská značka z Bazalů se mimochodem ve své dobře "prala" s Boleslaví také o Vasila Kušeje a zdá se, že jí to opět nevyšlo.

Varianty jeho působení mají být dvě - buď na Vysočině dokončí rozehraný ročník a v Lokotrans aréně se bude hlásit od 1. 7. 2024, anebo se oba kluby domluví na finančním odstupném a Fila dorazí do kádru Davida Holoubka ještě v první polovině února.

Po Bohunicích (5:1) a Znojmu (2:1) se v Jihlavě o víkendu představí během zimní přestávky třetí tým z MSFL FC Slovan Rosice. A dvacetiletá naděje se sedmadvacítkou na zádech už u toho být nemusí...

P.S.: S Mladou Boleslaví je spojován také dvaadvacetiletý záložník druholigové Dukly David Kozel.

© FC Vysočina