Poslední Almeria dál čeká ve španělské lize na výhru, s Bilbaem brala alespoň bod za remízu

Čtyřiadvacet utkání proměnila Almeria v pouhých sedm bodů. V pondělní dohrávce nejvyšší španělské soutěže poslední tým tabulky doma remizoval s Bilbaem a dál tak čeká na své první vítězství v soutěži. Domácí tým hrál od úvodu druhé půle o deseti, stejně však dovedl duel k nerozhodnému výsledku 0:0.

Úvodní půlhodina byla především bojem o střed hřiště a nabídla divákům spoustu osobních soubojů. Až ve 36. minutě se v domácím pokutovém území zjevil volný Asier Lillalibre, jeho střela ale nenadělala Luísi Maximianovi větší problémy. Ty přišly až o pár minut později, když po rohovém kopu hlavičkoval Aitor Paredes. Domácí brankář však dokázal vytáhnout skvělý zákrok.

Po změně stran přišla velká komplikace pro domácí tým, když byl v 53. minutě po druhé žluté kartě vyloučen Ramazani. Almería se tak musela zatáhnout do bloku před vlastní pokutové území. Hosté měli většinu času v držení míč, ale odemknout obranu soupeře se jim nedařilo. Až v 88. minutě vyšel baskickému celku jeden z mnoha centrů, jenže volný Raúl García nasměroval svou hlavičku pouze do tyče. Na druhé straně naopak po rychlém protiútoku postupoval Marko Milovanovič sám na Unaie Simóna, jenže ani on bezbrankovou remízu neodvrátil, protože trefil pouze spojnici.

Almeria nevyhrála v soutěži už 27. utkání v řadě, čímž vyrovnala nelichotivý rekord. Stejný počet zápasů bez výhry nasbíralo v La Lize Levante v letech 2021 a 2022.